INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:43 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wojna Wirtualnej Polski i TVP. Kto przejmie miliony z reklam?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Wirtualna Polska cały czas atakuje państwową telewizję, a TVP atakuje celebrytów z komercyjnych mediów. Czy dziennikarze walczą tylko o uwagę czytelników, czy o milionowe kontrakty reklamowe?

Portal Wirtualna Polska już niemal codziennie relacjonuje materiały państwowej telewizji TVP. Dziennikarze oburzeni są nawet publicystyką i relacjami wpisów lewicowych celebrytów.

- reklama -

Najnowszą odsłoną konfliktu jest awantura o wpis Krystyny Jandy. Aktorka na Instagramie napisała: „Jutro wracam do Polski, tam 500 zgonów dziennie i uchodźcy, dzieci umierają na granicy, ja uciekłam na 5 dni, bo straciłam wszelki sens. Wracam go odzyskać”.

TVP i jej komentatorzy zwrócili uwagę, że aktorka przebywa w Hiszpanii, a konkretnie w Marbelli. Mimo pięknej pogody i plaż nie jest to najlepsze miejsce na wypoczynek, Hiszpanie bardzo źle radzą sobie z koronawirusem, a polityka imigracyjna kraju daleka jest od idylli i budzi kontrowersje.

Zdaniem Wirtualnej Polski komentowanie takich wpisów nie mieści się w misji telewizji opłacanej z naszych podatków. Ale czy faktycznie o to chodzi?

- reklama -

Wirtualna Polska jest największym portalem w Polsce, a TVP największą telewizją. Obie firmy walczą nie tylko o uwagę widzów, ale również o milionowe kontrakty reklamowe.

Codzienne obrzydzanie konkurencji – z obu stron – byle jakim tematem o przeciwniku, nie wygląda na działanie podyktowane zainteresowaniem zwykłego czytelnika. Dziennikarze zdają się przekonywać reklamodawców, że wybór konkurenta będzie niekorzystny ze względu na postrzeganie ich produktów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

„Wyborcza” strzeliła w „Groty” i trafiła w ukraiński płot  

Dwa numery tej samej gazety, nieco ponad rok odstępu i dwie zupełnie różne informacje na ten sam temat, czyli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x