INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:11 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Senat opóźni prace nad bonem turystycznym? Grodzki nie pozostawia złudzeń

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Do Senatu trafił projekt ustawy dotyczącej bonu turystycznego, który zakłada wypłatę środków w wysokości 500 złotych, dla rodzin z dziećmi. Bon mógłby być realizowany na terenie całej Polski.

Andrzej Duda zaapelował też do Senatu, żeby „zaraz po tym, gdy już Sejm tę ustawę przyjmie, gdy ona trafi do Senatu, nie zwlekał 30 dni, tylko jak najszybciej podjął nad nią pracę”.

- reklama -

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, pytany, kiedy Izba Wyższa, zajmie się ustawą, nie wyklucza, wykorzystanie maksymalnego, 30-sto dniowego okresu, na pochylenie się nad projektem:

Senat nie będzie się wpisywał w obietnice wyborcze – ani prezydenta Dudy, ani żadnego innego kandydata. Co do tych apeli – bardzo chętnie się do nich odniosę ze swoim apelem – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami; niektórzy kandydaci obiecują wszystko. Ale apelowanie do Senatu, by zajął się szybko ustawą, której jeszcze nie ma, jest chyba lekką przesadą, a Senat nigdy nie przekroczył przypisanego konstytucyjnie i regulaminowo czasu na rzetelne rozpatrzenie aktów ustawodawczych przychodzących z Sejmu. Więc całkowicie zaprzeczam tezom, jakobyśmy cokolwiek opóźniali powiedział Grodzki.

- reklama -

Źródło: TVP Info / PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydzi chcą mieć w Polsce uzbrojoną ochronę. Zażądajmy tego samego w Izraelu!

Nawet próba normalizacji stosunków polsko-izraelskich została wykorzystana do antypolskiej kampanii. Poszło o wycofanie zgody na ochronę izraelskich wycieczek w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x