INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:32 | środa | 30.11.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jak głosowali wyborcy przegranych I tury? Elektorat Bosaka zaskoczył!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 listopada

Ostatnia abdykacja w dziejach Polski

25 listopada 1795 r. Gdy podpisywał akt abdykacji, tonął w długach. Po ustąpieniu z tronu, odnalazł się na dworze zaborcy. Zmarł na obcej ziemi. Pytanie,...

Koniecznie przeczytaj

Według danych opracowanych na podstawie sondażu exit poll IPSOS wyborcy kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka podzielili się głosami niemal po połowie.

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 51,5 proc., na Rafała Trzaskowskiego – 48,5 proc. Zwolennicy Szymona Hołowni w zdecydowanej większości głosowali na Trzaskowskiego – 85,5 proc., na Dudę – 14,5 proc.

- reklama -

Na prezydenta Warszawy głosowało 76,7 proc. zwolenników kandydata PSL – Władysława Kosiniaka – Kamysza. 23,3 proc. z nich wybrało urzędującego prezydenta.

Niespodzianek nie było w głosach wyborców kandydata Lewicy Roberta Biedronia: 84,2 proc. poparło Rafała Trzaskowskiego, 15,8 proc – Andrzeja Dudę.

Głosujący w I turze na Jakubiaka i Piotrowskiego wybrali w większości Andrzeja Dudę a wyborcy Tanajno, Żółtka i Witkowskiego – Rafała Trzaskowskiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dlaczego Polska nie chciała niemieckich Patriotów?

Niemiecki system Patriot w pakiecie z niemieckimi załogami, podlegającymi tylko niemieckim rozkazom – oto w największym skrócie propozycja, którą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx