INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:59 | środa | 31.05.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Minister Maląg potwierdza! Polska przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

31 maja

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Najpierw w maju wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski zapowiadał, że Polska wypowie udział w konwencji stambulskiej. Dziś jego słowa powtórzyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Konwencja stambulska mówi o religii, jako przyczynie przemocy wobec kobiet. Chcemy wypowiedzieć ten genderowski bełkot ratyfikowany przez PO i PSL – pisał na Twitterze w maju wiceminister Romanowski.

- reklama -

Zapytana w czwartek na antenie Telewizji Trwam, minister Marlena Maląg, potwierdziła plany rządu:

Zastrzeżenia do konwencji zostały przez Polskę złożone. Mamy teraz czas, tak naprawdę ustawowy, do końca roku, na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone – powiedziała Marlena Maląg w TV Trwam.

Jak dodała:

- reklama -

Polska przede wszystkim przygotowuje się do zmian, bo już oprotestowaliśmy, wyraziliśmy swoje stanowisko i przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane właśnie z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Obecnie mają odbywać się międzyresortowe konsultacje w tej sprawie, które doprowadzą do wspólnego stanowiska i uzgodnienia warunków wypowiedzenia konwencji.

„Za” wypowiedzeniem konwencji stambulskiej opowiada się również Konfederacja.

- reklama -

Źródło: TV Trwam

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Rozpad Rosji, czyli kto ją zwasalizuje – Pekin czy Waszyngton?

Los Rosji wydaje się przesądzony, ale to złudzenie, że wszyscy będą świętować. Obok władz, a zapewne i części społeczeństw Korei Północnej i Burkina...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx