INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:44 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niepokojące informacje! Polska i Węgry z największą inflacją w UE!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Nowy raport Eurostatu, który dotyczy inflacji w krajach Unii Europejskiej, wskazuje na różnice między krajami Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej.

Według danych Eurostatu, inflacja w Polsce osiągnęła poziom 3,4 proc. co stawia nasz kraj na pierwszym miejscu w UE. Za nami są m.in. Węgry – 2,8 proc., Czechy – 2,4 proc. i Rumunia – 1,8 proc. Największy wzrost cen w omawianym okresie, dotyczył: żywności i usług.

- reklama -

W niemal połowie krajów UE obserwuje się zjawisko przeciwne – deflację. I tu, krajem o największym spadku cen jest Grecja – 2,4 proc. Na złagodzenie inflacji w minionym roku, zasadniczo wpłynęły, według raportu Eurostatu, niskie ceny paliw.

W kontekście polskiego rynku, ekonomiści wskazują na szybki wzrost kosztu usług oraz tzw. tarcze antykryzysowe. Ich zdaniem, emisja “pustego pieniądza” przez Narodowy Bank Polski, który trafia na rynek w ramach rządowych tarcz i osłabienie złotego najbardziej “nakręcają” inflację w naszym kraju.

Źródło:polsatnews.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Najnowszy plan dla Unii Europejskiej – zakaz jedzenia mięsa i nabiału oraz hodowli wszelkich zwierząt

Według najnowszych projektów obywatele państw członkowskich Unii mają żywić się „szczawiem i mirabelkami”, nosić łapcie i zostać objęci zakazem...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x