INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

16:04 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Podatek cukrowy rozwija kreatywność. Ludzie masowo kupują syrop!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

W związku z wprowadzeniem podatku cukrowego, Polacy coraz częściej uciekają od drogich napojów, zastępując je domowej produkcji podróbkami. Najnowszym pomysłem na to są syropy smakowe mieszane z wodą gazowaną.

Syropy nie zostały dodatkowo opodatkowane, ponieważ nie znajdują się na liście środków spożywczych. Według tekstu Natalii Kurpiewskiej, opublikowanego na portalu onet.pl, najchętniej kupowanymi są syropy o smaku Pepsi lub Pepsi z Mirindą.

- reklama -

Autorka pisze, że “według porównywarki cen ceneo.pl zainteresowanie syropami od 1 do 10 stycznia 2021 roku wzrosło o 554 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku”.

Z wyliczeń Kurpiewskiej wynika jednak, że różnica w cenie między oryginałem a przygotowanym własnoręcznie napojem z syropu i wody gazowanej, wcale nie jest tak duża.

Dodatkowo, by smak miał być zbliżony do oryginału, należałoby skorzystać z urządzenia do lepszego “nagazowania” wody a to znacznie podniosłoby koszty.

- reklama -

“Domowa” produkcja napojów gazowanych jest natomiast bardziej ekologiczna – wykorzystuje mniej plastiku.

Źródło:wp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx