INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:45 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ważny wyrok! Sąd orzekł, że Grabowski i Engelking muszą przeprosić za zrobienie z bohatera szmalcownika!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Nie koniec rzezi, nie koniec zbrodni

7 sierpnia 1944 r. Każdy dzień Powstania Warszawskiego to niemieckie zbrodnie. Najgorszy był… pierwszy tydzień, kiedy Niemcy wypełniając rozkaz Hitlera dopuścili się szczególnego bestialstwa względem...

Koniecznie przeczytaj

Ważny wyrok sądu w procesie dotyczącym oskarżenia o donoszenie na Żydów.

Warszawski Sąd Rejonowy nakazał prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiemu przeprosić Filomenę Leszczyńską, bratanicę Edwarda Malinowskiego, który w czasie wojny był sołtysem wsi Malinowo na Podlasiu.

- reklama -

Naukowcy pomówili go o wydawanie Żydów Niemcom i ograbienie Żydówki, która oczekiwała od niego pomocy. Takie tezy znalazły się w książce w książce „Dalej jest noc”, jednak zdaniem sądu są sprzeczne z materiałem źródłowym.

Autorzy publikacji zgodnie z wyrokiem sądu, muszą wysłać do bratanicy Malinowskiego, Filomeny Leszczyńskiej, list polecony z przeprosinami, a także zamieścić je na stronie internetowej Stowarzyszenia Centrum badań Nad Zagładą Żydów, które wydało książkę.

Sąd oddalił przy tym żądanie 100 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok w procesie, który toczy się od 2019 r., jest nieprawomocny, historycy już zapowiadają apelację.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx