INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:55 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ceny prądu wzrosną, a rekompensat nie będzie! Sprawdź co rząd planuje w tej sprawie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

W programie 1 Polskiego Radia minister Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, mówił o zbliżających się podwyżkach cen prądu.

Wyjaśnił też ich powody: “Będą rosły, ponieważ rośnie koszt, który ponosimy za wydzielanie do atmosfery CO2. Uprawnienia do emisji CO2 bardzo wpływają na ceny energii “.

- reklama -

Niestety, minister miał też drugą złą wiadomość. Mimo zapowiadanych w ubiegłym roku rekompensat, wszystko wskazuje na to, że zastąpią je inne rozwiązania.

Jakie? “W ministerstwie klimatu i środowiska przygotowywane są rozwiązania, które będą bezpośrednio wspierały tych, którzy są dotknięci ubóstwem energetycznym” – zapowiedział minister Naimski.

Wyjaśnił, że chodzi tu o rodziny, które wydają “na energię cieplną i elektryczną więcej niż 10 proc. swojego dochodu miesięcznego”. Dodał też minister, że rząd podejmuje starania, by “dla odbiorców prywatnych i małych ceny energii rosły umiarkowanie”.

- reklama -

Szansą, na zatrzymanie wzrostu cen energii, będzie stopniowe odchodzenie od węgla i budowa elektrowni atomowej. To przewidziane jest na okres do 2050 r.

Źródło:polskieradio24.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x