INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:33 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ceny prądu wzrosną, a rekompensat nie będzie! Sprawdź co rząd planuje w tej sprawie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W programie 1 Polskiego Radia minister Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, mówił o zbliżających się podwyżkach cen prądu.

Wyjaśnił też ich powody: “Będą rosły, ponieważ rośnie koszt, który ponosimy za wydzielanie do atmosfery CO2. Uprawnienia do emisji CO2 bardzo wpływają na ceny energii “.

- reklama -

Niestety, minister miał też drugą złą wiadomość. Mimo zapowiadanych w ubiegłym roku rekompensat, wszystko wskazuje na to, że zastąpią je inne rozwiązania.

Jakie? “W ministerstwie klimatu i środowiska przygotowywane są rozwiązania, które będą bezpośrednio wspierały tych, którzy są dotknięci ubóstwem energetycznym” – zapowiedział minister Naimski.

Wyjaśnił, że chodzi tu o rodziny, które wydają “na energię cieplną i elektryczną więcej niż 10 proc. swojego dochodu miesięcznego”. Dodał też minister, że rząd podejmuje starania, by “dla odbiorców prywatnych i małych ceny energii rosły umiarkowanie”.

- reklama -

Szansą, na zatrzymanie wzrostu cen energii, będzie stopniowe odchodzenie od węgla i budowa elektrowni atomowej. To przewidziane jest na okres do 2050 r.

Źródło:polskieradio24.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Po Merkel tęsknią za Hitlerem?! Młodzi Niemcy są zafascynowani narodowym socjalizmem [SONDAŻ]

Instytut Rheingolda w Kolonii opublikował zatrważające dane dot. pokolenia 16-25 latków w Niemczech. Młodzi Niemcy są ogromnie zainteresowane epoką...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x