INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:53 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Komentarze do Strategii Demograficznej rządu. „Aspiracje życiowe kobiet traktowane są jako przeszkoda dla wyższej dzietności”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, zaprezentowali Strategię Demograficzną 2040. Szef rządu zaznacza, że strategia działająca w ramach Polskiego Ładu, jest walką o przyszłość społeczeństwa, gospodarki oraz Polski. Pojawić się mają zmiany w prawie, oraz Kodeksie Pracy, gdzie m.in. ojcowie będą chronieni przed zwolnieniem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rząd zaprezentował Strategię Demograficzną 2040! Będą zmiany w Kodeksie Pracy. Ojcowie otrzymają ochronę przed zwolnieniem

- reklama -

Jak plan rządu komentują eksperci?

– „Pomoc Państwa w zbudowaniu trwałego związku -Związek na całe życie” -Strategia Demograficzna 2040 ; -jakoś nie chciałbym aby Państwo doradzało mi w tym obszarze bo tu blisko do haseł „modelowy związek na całe życie to związek …” – już widzę te kampanie „Związek na całe życie” – napisał w serwisie Twitter Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polski.

Na plus oczywiście plan rozbudowy usług opiekuńczych (tu nic nowego: Maluch+ i bodziec popytowy w postaci kapitału opiekuńczego). W dokumencie strategicznym dobrze byłoby zobaczyć jakieś cele liczbowe. Tymczasem cele SD są w kategoriach “wzorst/spadek” – pisze ekonomistka Hanna Cichy.

- reklama -

Komentatorka wskazuje również minusy:

Nie zaskakujące, ale i tak smutne: aspiracje życiowe kobiet traktowane są jako przeszkoda dla wyższej dzietności, a nie trwałe uwarunkowanie, które wymusi zmiany modelu rodziny i polityki rodzinnej. “Równość” pada raz, jako równość szans w szkole – czytamy w serwisie Twitter.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jenoty to złooooo…

Jest. Już jest. Dwieście trzydziesta czwarta odsłona przyczyn koronawirusa. Zatem - nie nietoperze w niedogotowanej zupce, niemyte owoce ani...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx