INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:45 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zbliżenie z Polską wyszłoby Niemcom na dobre. „Należałoby przedstawić konkretne oferty”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Taką opinię za „Die Welt” publikuje Deutsche Welle, komentując – 30 rocznica podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie to świetna okazja, aby Berlin przemyślał aktualną obcość w relacjach z Warszawą.

– Wzajemne pretensje, co do wartości to jedno, ale Niemcy powinny też uznać argumenty polskiego rządu – twierdzi „Die Welt”.

- reklama -

Wiele z nich jest bowiem elementem polskiej racji stanu, jak na przykład skargi na Nord Stream-2. Polityczny Berlin musi być tego świadomy.

– Budowa Nord Stream-2 będzie opłacona poważną utratą zaufania do Niemiec – komentuje Deutsche Welle – Dlatego zaufanie trzeba będzie mozolnie wypracować od nowa. Polsce należałoby przedstawić konkretne oferty.

Zdaniem niemieckich mediów, rząd powinien rozważyć wsparcie dla rozwoju źródeł energii odnawialnej w Polsce oraz dla polskich planów budowy elektrowni atomowych, które jak dotąd są postrzegane w Berlinie krytycznie.

- reklama -

Konieczna jest również intensyfikacja współpracy w dziedzinie obronności.

– Niemcy często nie są świadomi tego, jak ważny jest to temat dla sąsiadów – dla Francuzów, z którymi prowadzone są wspólne duże projekty, ale także dla Polaków, którzy mają ogromne poczucie osamotnienia. Berlin musi w końcu potraktować takie obawy poważnie – wzywa „Die Welt”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x