INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:20 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zbliżenie z Polską wyszłoby Niemcom na dobre. „Należałoby przedstawić konkretne oferty”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Taką opinię za „Die Welt” publikuje Deutsche Welle, komentując – 30 rocznica podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie to świetna okazja, aby Berlin przemyślał aktualną obcość w relacjach z Warszawą.

– Wzajemne pretensje, co do wartości to jedno, ale Niemcy powinny też uznać argumenty polskiego rządu – twierdzi „Die Welt”.

- reklama -

Wiele z nich jest bowiem elementem polskiej racji stanu, jak na przykład skargi na Nord Stream-2. Polityczny Berlin musi być tego świadomy.

– Budowa Nord Stream-2 będzie opłacona poważną utratą zaufania do Niemiec – komentuje Deutsche Welle – Dlatego zaufanie trzeba będzie mozolnie wypracować od nowa. Polsce należałoby przedstawić konkretne oferty.

Zdaniem niemieckich mediów, rząd powinien rozważyć wsparcie dla rozwoju źródeł energii odnawialnej w Polsce oraz dla polskich planów budowy elektrowni atomowych, które jak dotąd są postrzegane w Berlinie krytycznie.

- reklama -

Konieczna jest również intensyfikacja współpracy w dziedzinie obronności.

– Niemcy często nie są świadomi tego, jak ważny jest to temat dla sąsiadów – dla Francuzów, z którymi prowadzone są wspólne duże projekty, ale także dla Polaków, którzy mają ogromne poczucie osamotnienia. Berlin musi w końcu potraktować takie obawy poważnie – wzywa „Die Welt”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx