INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:05 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Naczelny rabin Polski: „Krzywda polskich Żydów też będzie ciążyła nad Polską”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich w rozmowie z magazynem “Plus Minus”, weekendowym wydaniem “Rzeczpospolitej”, zabrał głos ws. roszczeń żydowskich i ostatniego sporu Polski z Izraelem.

W ocenie rabina, krzywda polskich Żydów będzie ciążyła nad Polską:

- reklama -

Zło pozostaje na zawsze. Upływ czasu nie pomaga. Z jaką siłą czarnoskórzy Amerykanie domagają się dziś sprawiedliwości, choć od zniesienia niewolnictwa minęło półtora wieku. Krzywda polskich Żydów też będzie ciążyła nad Polską, dopóki nie zostanie naprawiona – mówi Michael Schudrich w rozmowie z „Rzeczpospolita”.

Schudrich w rozmowie z “Rzeczpospolitą” pytany, czy to nie Niemcy powinni wypłacić kompensacje polskim Żydom i ich potomkom:

Niemcy nigdy nie będą w stanie zapłacić tyle, aby zadośćuczynić za to, co Polsce uczyniły – mówi rabin, dodaje, że jednak w obecnej sytuacji chodzi o coś innego – o nacjonalizację własności przez władze komunistyczne.

- reklama -

Rabin wskazuje, że polskie władze mają ciągłość od okresu PRL:

Chodzi o władze, które zostały Polsce narzucone. Jako Amerykanin zawsze byłem zaangażowanym antykomunistą. Jednak to nie było to samo, co niemiecka okupacja. W sensie prawnym dzisiejszy rząd jest spadkobiercą rządów PRL. Ci, co domagają się kompensacji od Niemców, przyznają, że sprawa nie jest załatwiona. A załatwić ją mogą tylko ci, w których rękach nadal znajduje się znacjonalizowana własność. A więc polskie władze, nie zaś Niemcy, którzy jej nie mają – powiedział Schudrich.

Źródło: Rzeczpospolita

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx