INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:07 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czarnek zdecydował! Wiadomo co z dziećmi od 1 września

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Wracamy stacjonarnie do szkół 1 września. Nie jesteśmy zaskoczeni wzrostem zakażeń koronawirusem – mówił we wtorek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przyznał, że resort ma inne scenariusze, ale nie są one brane w tym momencie pod uwagę.

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany był we wtorek przez dziennikarzy o to, czy w związku ze zwiększającą liczbą zakażeń koronawirusem resort rozpatruje inne scenariusze, niż stacjonarny powrót do szkół i wprowadzenie regionalnych obostrzeń w tym zakresie.

- reklama -

“Nie. Wzrost liczby zakażeń (…) jest przewidywalny. Przewidywaliśmy go również kilka tygodni temu i tydzień temu i dwa tygodnie temu, i trzy tygodnie temu wraz z panem ministrem Adamem Niedzielskim. Było jasne, że czwarta fala koronawirusa do nas nadejdzie. I ona nadchodzi, albo już jest” – mówił Czarnek.

“Nie jesteśmy zaskoczenie wzrostem zakażeń” – zapewnił.

Minister przyznał, że są inne scenariusze, “ale w ogóle ich nie bierzemy pod uwagę na ten moment. Ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym nie widzimy żadnych zagrożeń dla nauki stacjonarnej”. Zauważył, że nikt nie wie, co będzie za kilka miesięcy.

- reklama -

“Natomiast jak państwo porównacie ten wzrost liczby zakażeń do tego, co mieliśmy jeszcze wiosną tego roku – to są zupełnie dwie różne rzeczywistości – podkreślił Czarnek.

“Nic się nie zmienia. Wracamy stacjonarnie do szkół 1 września, już za 2 tygodnie, ale nie straszmy dzieci. Jeszcze 2 tygodnie mogą sobie swobodnie odpoczywać” – mówił. (PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x