INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:11 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowe święto narodowe? Będzie po Bożym Narodzeniu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda zaapelował o godne upamiętnienie bohaterów walczących w Powstaniu Wielkopolskim. Biorąc pod uwagę liczne apele Wielkopolan, Duda chciałby, aby w Polsce powstało święto narodowe oddające część Powstańcom.

Prezydent zapewnił że projekt ustawy wprowadzającej święto narodowe 27 grudnia niezwłocznie trafi do marszałek Sejmu. Tego dnia 1918 roku wybuchło powstanie wielkopolskie.

- reklama -

Święto narodowe jest należne Wielkopolanom, jest należne pamięci bohaterów, którzy wtedy Wielkopolskę dla Polski odzyskali – powiedział prezydent.

Mam nadzieję, że będziecie państwo – a my razem z państwem – mogli obchodzić narodowe święto zwycięskiego powstania wielkopolskiego 27 grudnia już tego, 2021 roku. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak właśnie się stało – zapewnił prezydent.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wp.pl nie odpuszcza TVP, walczy jak może

Ciąg dalszy medialnej „wojny podjazdowej” z TVP. Czy internauci kupili już popcorn? Nie ma tygodnia, w którym na portalu wp.pl...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx