INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:14 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Terlecki: Nie ma planów odwołania Morawieckiego. Wcześniejsze wybory? „Opozycja ich nie chce”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Wicemarszałek Sejmu udzielił wywiadu, w którym odniósł się do plotek wokół przyszłości Mateusza Morawieckiego i wcześniejszych wyborów. Według Ryszarda Terleckiego premier zostanie na stanowisku, a wcześniejszych wyborów nie chce opozycja.

Coraz więcej bliskich opozycji mediów przekonuje, że w 2022 roku odbędą się przyspieszone wybory parlamentarne. Do sprawy odniósł się Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, w wywiadzie dla „Polska The Times”.

- reklama -

Terlecki pytany o konflikt wewnątrz Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry walczy o autonomiczny wizerunek. – My to rozumiemy. Staramy się tam, gdzie to jednak szkodzi naszym działaniom, różnice zdań łagodzić – powiedział wicemarszałek.

Terlecki zaznaczył, że nieprawdziwe są plotki, jakoby ofiarą konfliktu w Zjednoczonej Prawicy miał stać się premier Mateusz Morawiecki. Terlecki stwierdził, że szef rządu sprawdza się i nie ma żadnych planów jego odwołania.

– Plotki na ten temat usiłują rozpowszechniać opozycja i opozycyjne media – podkreślił.

- reklama -

Pytany o wcześniejsze wybory Terlecki przekonuje, że raczej do nich nie dojdzie. A to dlatego, że nikt ich nie chce.

– Opozycja wcale nie chce przyspieszonych wyborów. Z różnymi sprawami przychodzą do mnie czy szefowie klubów parlamentarnych opozycji czy ich posłowie i wszyscy mówią, że wybory byłyby niekorzystne – zdradził Terlecki.

Wicemarszałek zaznaczył jednak, że nie da się na sto procent zagwarantować, że wybory nie zostaną przyspieszone. – Różne rzeczy się mogą zdarzyć. Pamiętajmy też o sytuacji międzynarodowej, która jest niestabilna – dodał.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x