INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:16 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy Szumowski powinien odejść? Sondaż dla “Rzeczpospolitej”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Jeszcze do niedawna szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski był jedną z największych gwiazd gabinetu premiera Morawieckiego. Jego zdecydowane działania w początkach wybuchu epidemii koronawirusa przyniosły mu i uznanie i całkowicie uzasadnioną popularność.

Sęk w tym, że od kilkunastu dni gwiazda ministra blednie, a on sam musi zmierzyć się z zarzutem, że jako wiceminister nauki, nadzorując Narodowe Centrum Badań i Rozwoju mógł mieć wpływ na przyznanie grantu firmie należącej do jego brata. Rzecz nie jest bagatelna, bo mowa jest o kwotach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Co gorsza, sam Szumowski sam miał udziały w tym przedsiębiorstwie, zanim zdecydował się wejść do polityki.

- reklama -

Dodatkowym obciążeniem dla Szumowskiego są zarzuty związane z zakupieniem przez resort zdrowia maseczek o wartości 5 mln zł. Nie spełniały one norm, transakcja została zaś przeprowadzona przez instruktora narciarskiego, którego mieli znać bracia Szumowscy. Politycy opozycji twierdzą, że tą sprawą powinna zainteresować się prokuratura.

W takiej atmosferze na zlecenie portalu rp.pl firma badawcza SW Research przeprowadziła sondaż, zadając pytanie: Czy Pani/Pana zdaniem minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany ze stanowiska w związku ze stawianymi mu przez opozycję zarzutami?

Odpowiedź nie wypadła korzystnie dla Szumowskiego. Aż 40,1 proc. respondentów uważa, że powinien odejść z rządu, przeciwnego zdania jest zaś 32,8 proc. 21,1 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

- reklama -

Źródło: rp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx