INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:41 | niedziela | 21.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Merkel nie pojedzie do Waszyngtonu. Niemiecka kanclerz odrzuciła zaproszenie Donalda Trumpa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Kanclerz Angela Merkel odrzuciła zaproszenie Donalda Trumpa do wzięcia udziału w planowanym szczycie G7 w Waszyngtonie.

– Kanclerz federalny dziękuje prezydentowi Trumpowi za zaproszenie na szczyt G7 pod koniec czerwca w Waszyngtonie. Jednak obecnie, biorąc pod uwagę ogólną sytuację pandemiczną, nie może zgodzić się na podróż do Waszyngtonu – stwierdził rzecznik rządu niemieckiego Steffen Seibert.

- reklama -

W opinii Donalda Trumpa, szczyt grupy G7 będzie najlepszym przykładem „ponownego otwarcia” po epidemii koronawirusa.

Zdaniem portalu Politico.com, który jako pierwszy poinformował o sprawie, odmowa Merkel jest kolejnym przykładem trudnych relacji między obydwojgiem polityków. Trump wielokrotnie krytykował Niemcy, także i samą Merkel, m.in. za niemiecką nadwyżkę handlową, ograniczone wydatki na obronność czy wkład w NATO. Merkel odwdzięczała się publicznie, krytykując Trumpa za politykę zagraniczną, zwłaszcza wobec Iranu.

Jak poinformował Politico.com anonimowy urzędnik Białego Domu, podczas rozmowy telefonicznej Merkel i Trumpa, jaka miała miejsce w tym tygodniu, miało dojść do burzliwej rozmowy dotyczącej Nord Stream 2, relacji z Chinami. Jednak Steffen Seibert nie odpowiedział na pytanie, czy podczas rozmowy Merkel z Trumpem rzeczywiście doszło do sporu.

- reklama -

Źródło: Reuters, Politico.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!