INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:15 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Fatalny błąd administracji Trumpa! Wysłano ponad 1,4 mld dolarów nie tam gdzie trzeba

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Amerykański rząd, w ramach pomocy obywatelom w dobie kryzysu gospodarczego spowodowanego koronawirusem, postanowił przekazać im czeki o wartości uzależnionej od rocznych dochodów (1200 lub 2400 USD).

Każdy z nich posiada podpis prezydenta USA Donalda Trumpa. Skutkiem m.in. złej decyzji urzędników, którzy dane do przelewów przygotowali na podstawie zeznań podatkowych z lat 2018 i 2019, spora ich liczba trafiła do osób już nieżyjących.

- reklama -

Ostatnio okazało się, że otrzymali je również Austriacy. Według przygotowanego na ten temat rządowego raportu, błędnie wysłano ponad milion czeków i przelewów. Ich wartość to ponad 1, 4 mld dolarów.

Austriacka stacja ORF podała, że w tamtejszych bankach, zrealizowano już ponad sto tego typu czeków na kwotę 1200 dol. każdy. Jednym z obdarowanych jest – według tej samej stacji – emeryt z Linzu, który w latach 60-tych, pracował przez dwa lata w USA.

Osobny czek dostała jego żona, która nigdy w USA nie mieszkała, ani nie pracowała. Minister finansów USA Steve Mnuchin i amerykański urząd skarbowy zaapelowali do osób, które bez stosownych uprawnień otrzymały czeki, czy przelewy, by je zwrócili.

- reklama -

Austriacki emeryt obiecał, że to zrobi. Nie ma pewności, czy wszyscy omyłkowo obdarowani pójdą w jego ślady. Według pakietu ustaw, przegłosowanego przez Kongres USA w marcu, na wsparcie dla Amerykanów, rząd przeznaczył 300 mld. USD.

Do lipca rozdysponowano z tej kwoty ponad 269 mld.

Źródło: fakty.interia.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x