INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:56 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemia powodem niższych zysków Tesco

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Największy brytyjski detalista przekazał, że ubiegłoroczny zysk spadł o 20 proc. Mimo wzmożonych obrotów, przyczyną słabego wyniku finansowego jest koszt dostosowania firmy do pandemii, informuje Reuter.

W 2020 r. koncern Tesco, szczególnie w Wielkiej Brytanii, odnotował wzrost popytu w Internecie i supermarketach ponieważ klienci gromadzili zapasy żywności.

- reklama -

– Wszystko w zeszłym roku było wyjątkowe – powiedział Reuterowi dyrektor naczelny Ken Murphy. Dodał, że nabywcy robili zakupy średnio o jedną trzecią rzadziej, ale ich koszyki były o około 50 proc. większe.

Według danych agencji, sprzedaż internetowa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 77 proc. osiągając kwotę 6,3 mld funtów (8,7 mld dol.) Jednak Tesco musiało zatrudnić więcej pracowników, aby sprostać wyższemu popytowi oraz dostosować personel i powierzchnie handlowe do warunków epidemii, a także rozszerzyć usługi online.

Zmiany kosztowały 892 mln funtów w samej Wielkiej Brytanii, uderzając w globalny zysk koncernu. W związku z tym akcje Tesco spadły o 3 proc. Powodem obniżki kursu jest również niepewność ożywienia gospodarczego w 2021 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx