INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:41 | wtorek | 28.11.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy złożyły hołd 80 tys. śmiertelnych ofiar pandemii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

28 listopada

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Frank-Walter Steinmeier w towarzystwie Angeli Merkel poprowadził uroczystość żałobną w berlińskiej sali koncertowej Konzerthaus. Podczas uroczystości krewni 5 osób zmarłych na covid19 zapalili symboliczne świece, poinformowała Deutsche Welle.

Frank-Walter Steinmeier powiedział, że miesiące skupiania się na wskaźnikach infekcji i innych statystykach są zrozumiałe.

- reklama -

– Mam jednak wrażenie, że jako społeczeństwo nie widzimy dostatecznie wyraźnie, że za liczbami stoją przede wszystkim ludzie – oświadczył prezydent, dodając – Ich cierpienie i śmierć często pozostawały dla nas niewidoczne.

Jedną z zaproszonych osób była Anita Schedel, której mąż, lekarz Hannes zmarł rok temu na covid19. Wdowa wezwała Niemców do dalszego przestrzegania zasad mających na celu powstrzymanie wirusa.

– Mimo, że wszyscy jesteśmy zmęczeni epidemią, apeluję do was wszystkich: trzymajcie się reguł – powiedziała.

- reklama -

Deutsche Welle przypomina, że w niedzielę potwierdzona liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 80 tys. przypadków. Niemcy zajmują pod tym względem piąte miejsce w Europie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Danie z premiera, czyli historia Niderlandów

Oficjalnie holenderski przewoźnik wystawił Niemcom rachunek za transport 102 tys. Żydów. Niemcy, naród skrupulatny zapłacili im miliony guldenów.  Dopiero...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx