INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:11 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Waszyngton ostrzega Moskwę przed konsekwencjami śmierci Aleksieja Nawalnego

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W związku z informacjami o tym, że Aleksiej Nawalny jest bliski śmierci, Stany Zjednoczone ostrzegły Rosję, że jego śmierć będzie miała konsekwencje, poinformowała Associated Press.

Agencja przypomina, że najsłynniejszy krytyk Władimira Putina został aresztowany w styczniu i skazany na 2,5 roku więzienia pod zarzutem naruszenia warunków wcześniejszej zawieszonej kary.

- reklama -

Tymczasem jego lekarz Jarosław Ashikhmin zaalarmował świat komunikatem – mój pacjent może umrzeć w każdej chwili. Nawalny powinien znajdować się na oddziale intensywnej terapii.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział CNN, że Rosja jest odpowiedzialna za Nawalnego i zostanie pociągnięta do odpowiedzialności przez społeczność międzynarodową, jeśli umrze.

– Przekazaliśmy Moskwie, że będą konsekwencje – powiedział.

- reklama -

Z kolei rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powtórzył stanowisko USA w oficjalnym oświadczeniu. Wezwał Moskwę, aby umożliwiła uwięzionemu natychmiastowy dostęp do niezbędnej opieki medycznej.

Także Rada Europejska UE zapowiedziała, że ​​w poniedziałek omówi kwestię pogarszającego się stanu zdrowia uwięzionego opozycjonisty.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx