INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:56 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemiczne zadymy w Belgii

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Bruksela stała się areną ulicznych walk. Zadymy wybuchły po tym, jak policja zastrzeliła nastolatka, który złamał kwarantannę.

W Brukseli wybuchły nocne starcia pomiędzy młodzieżą komuny Anderlecht i policją. Powodem ulicznych zadym stała się śmierć 19-latka. Patrol sił porządkowych zatrzymał młodego człowieka poruszającego się na skuterze i wezwał do wyjaśnienia powodów złamania kwarantanny. Próba wylegitymowania zakończyła się ucieczką podejrzanego i strzałami policjantów, którzy podjęli pościg.

Śmierć 19-latka wywołała oburzenie rówieśników. Apel wzywający do protestów błyskawicznie rozszedł się za pośrednictwem sieci społecznościowych. Na ulice wyszły setki młodych ludzi z Anderlechtu i innych dzielnic Brukseli.
Rozpoczęły się regularne starcia z policją starającą się wyegzekwować przestrzeganie prawa. Na całym terytorium Belgii obowiązuje przymusowa kwarantanna. Mieszkańcy nie mogą opuszczać domów bez uzasadnionej potrzeby. Władze wydały również zakaz zgromadzeń ulicznych.

- reklama -

Uczestnicy nocnego protestu okazywali policji czynny opór. Palili samochody oraz atakowali siły porządku. Jak informuje policja, jeden ze stróżów prawa został pobity i rozbrojony. Aresztowano ponad 100 najbardziej aktywnych zadymiarzy.
Następnie bojówkarze zaatakowali komendę policji w rejonie gdzie żył zastrzelony nastolatek. Budynek został obrzucony kamieniami i koktajlami Mołotowa. Pożary wybuchły w kilku innych miejscach Anderlechtu.

Jak prognozują dziennikarze belgijskich stacji telewizyjnych, zadym nie uda się szybko spacyfikować. Zachodzi groźba, że w najbliższym czasie demonstranci będą podejmowali kolejne próby łamania kwarantanny.

Protest jest tłumaczony dolegliwościami izolacji oddziałującymi szczególnie negatywnie na młodzież. Jak wiadomo, uczniowie szkół i studenci przeszli na system zdalnego nauczania. Zamknięte są wszystkie miejsca spotkań towarzyskich. Na obszarze całego Królestwa Belgii obowiązuje zakaz organizacji koncertów i imprez masowych.

- reklama -

Młodzież się nudzi i sytuacja wychodzi spod kontroli, alarmują belgijskie media. Tymczasem władze przedłużyły kwarantannę do 19 kwietnia z możliwością prolongacji do 3 maja. Wobec tego policja została postawiona w stan najwyższej gotowości.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!