INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:08 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemia prowokuje wzrost antysemityzmu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Izraelskie media alarmują, że epidemia rodzi nową falę globalnego antysemityzmu. Pod adresem diaspory padają oskarżenia o wywołanie i wykorzystanie zarazy do panowania nad światem.

Dziennik „Haaretz” twierdzi, że wzrost antysemityzmu pod wpływem pandemii to powrót dobrze znanego wirusa nienawiści. Portal Detaly cytuje jordańską stronę Donia al-watan, która oskarża: „niewątpliwie COVID19 jest rezultatem tajnej żydowskiej nienawiści do świata”. – Żydzi wywołali drugą wojnę światową i dostali kolonię w Palestynie. Teraz chcą wybuchu trzeciej wojny, żeby mogli utworzyć Wielki Izrael – oburza się jordański portal.

– Powróciliśmy do 1348 r. gdy Żydów oskarżono o zatruwanie studni, co spowodowało wybuch pandemii dżumy – alarmują izraelskie media. Tłumaczą nową falę rasizmu zjawiskami społecznymi zachodzącymi szczególnie w Europie.
Zgodnie z danymi Eurostatu od 2015 r. nastąpił wzrost nastrojów antyżydowskich. Od 69 proc. w Grecji, poprzez 37 proc. we Francji, do 27 proc. w Niemczech.

- reklama -

Wg „Haaretz” wszystkiemu jest winny proces starzenia unijnych społeczeństw. W połączeniu z ujemnym przyrostem naturalnym wywołuje deficyt rąk do pracy. Brak siły roboczej to z kolei potrzeba imigracji z ubogich regionów świata. Jednak wzrost liczby obcych kulturowo i mentalnie przybyszów rodzi lustrzane zjawisko szowinizmu i rasowej nienawiści do wszystkich obcych.

Przykładem jest Polska. Wg danych izraelskiego dziennika w 2040 r. nasza populacja będzie mniejsza o 10 mln osób, a to wywoła masowy napływ gastarbeiterów. Siłę roboczą zapewnią: Afryka z wysokim wskaźnikiem urodzeń, niestabilny Bliski Wschód oraz biedniejąca Ameryka Południowa.

W takiej sytuacji znajduje się już zachodnia część Europy, reagująca na uchodźców wybuchem nacjonalizmów, które za chwilę przejdą w agresywny rasizm. Co więc robić, gdy nastroje antysemickie podgrzewają próby wskazania winnych obecnej epidemii?

- reklama -

Detaly proponuje włączyć w walkę z uprzedzeniami Kościół Katolicki, który od II Soboru Watykańskiego potępia nienawiść do Żydów. Z drugiej strony, sojusznikiem diaspory są europejscy liberałowie. I wreszcie, konieczna jest edukacja historyczna młodzieży kultywująca pamięć o Holokauście.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Trolling po teksańsku

Teksas się nie patyczkuje z lewakami. Właśnie to udowodnił, doprowadzając potężny Nowy Jork do szału. Co zrobił? Nadgraniczny Teksas jest...

Przeczytaj jeszcze to!