INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:53 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Europa wychodzi z kwarantanny!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Europa wychodzi z kwarantanny – poszczególne kraje łagodzą obostrzenia. Jak poradzą sobie z odmrożeniem gospodarki?

Agencje od kilku dni informują o planach stopniowej rezygnacji z ograniczeń epidemicznych, które wprowadza kilka państw UE. Co ważne, to bliscy sąsiedzi Polski.

- reklama -

I tak, po Świętach Wielkanocnych Dania otworzy szkoły podstawowe i przedszkola. Pozostali uczniowie powrócą do nauki 10 maja. Nie uruchomi natomiast handlu i usług. Blokada potrwa nieokreślony czas, ponieważ, jak czytamy w rządowym komunikacie skierowanym do Duńczyków: „musimy przeżyć z koronawirusem jeszcze kilka miesięcy”.

W Austrii zdalne nauczenie potrwa do połowy przyszłego miesiąca, za to otwarte zostaną sklepy o powierzchni do 400 metrów kwadratowych, a także markety ogrodnicze i budowlane. Wiedeń planuje uruchomienie całego handlu oraz salonów fryzjerskich i kosmetycznych na początku maja. Natomiast lockdown hoteli i restauracji przedłużono o miesiąc, a imprez masowych do czerwca.

Czesi za kilka dni będą mogli zagrać w tenisa i pocieszyć się golfem. Wraz ze zgodą na indywidualne formy sportu rząd uruchomi sklepy niespożywcze, w tym rowerowe oraz punkty rzemieślnicze.

Europa wychodzi z kwarantanny: Niemcy

- reklama -

Niemcy, których model ograniczeń jest dla nas najbardziej interesujący, ponieważ najbardziej zbliżony do polskiego, planują odmrożenie działalności większości sklepów, restauracji i barów oraz szkół powszechnych. Na razie w poszczególnych regionach. Szkoły średnie oraz uczelnie pozostanę zamknięte jeszcze miesiąc. Decyzje oparte o stan epidemiczny będą należały do władz poszczególnych landów. Takie kompetencje wynikają z federalnego ustroju Niemiec. W następnej kolejności odblokowane zostaną usługi dla ludności, w tym salony urody i fryzjerskie. Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, władze niemieckie ogłoszą złagodzenie rygorów 20 kwietnia. 

We wszystkich państwach odmrożeniu towarzyszyć będą rygory sanitarne. Niemcy i Austria obwarowują uruchomienie placówek gastronomicznych i usług ograniczeniem liczby klientów. Ponadto wszyscy odwiedzający mają nosić maseczki. Podobnie jak pracownicy wszystkich zakładów pracy i fabryk. Zmianom nie ulegają restrykcje zakazu zgromadzeń i utrzymywania bezpiecznego dystansu na ulicy.

Zobacz także: Data szczytu zachorowań w Polsce? My ją znamy!

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!