INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:01 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Bundeswehra ewakuuje z Afganistanu …. piwo!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Bundeswehra wywiezie z Afganistanu 22,5 tys. litrów piwa, którego nie zdążyli wypić żołnierze niemieckiego kontyngentu NATO, poinformowała BBC News.

Brytyjski nadawca twierdzi, że przyczyną decyzji była aktywizacja zbrojnych grup Talibanu, które wykorzystują proces wycofania sił NATO do wzmożonych akcji terrorystycznych.

W trosce o bezpieczeństwo żołnierzy i minimalizację strat dowództwo oddziałów Bundeswehry w Afganistanie wprowadziło prohibicję. Zapasy alkoholu w magazynach urosły do 60 tys. puszek piwa i tysięcy butelek wina.

BBC przypomina, że zgodnie z regulaminem bojowym, żołnierz niemieckiej armii ma prawo wypić dziennie 2 butelki piwa lub ekwiwalentną ilość innego alkoholu.

Na decyzję o ewakuację zapasów wpłynęło niepowodzenie odsprzedaży na miejscowym rynku. Afganistan jest krajem muzułmańskim, w którym picia alkoholu zabrania religia.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x