INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:51 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bundeswehra ewakuuje z Afganistanu …. piwo!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Bundeswehra wywiezie z Afganistanu 22,5 tys. litrów piwa, którego nie zdążyli wypić żołnierze niemieckiego kontyngentu NATO, poinformowała BBC News.

Brytyjski nadawca twierdzi, że przyczyną decyzji była aktywizacja zbrojnych grup Talibanu, które wykorzystują proces wycofania sił NATO do wzmożonych akcji terrorystycznych.

- reklama -

W trosce o bezpieczeństwo żołnierzy i minimalizację strat dowództwo oddziałów Bundeswehry w Afganistanie wprowadziło prohibicję. Zapasy alkoholu w magazynach urosły do 60 tys. puszek piwa i tysięcy butelek wina.

BBC przypomina, że zgodnie z regulaminem bojowym, żołnierz niemieckiej armii ma prawo wypić dziennie 2 butelki piwa lub ekwiwalentną ilość innego alkoholu.

Na decyzję o ewakuację zapasów wpłynęło niepowodzenie odsprzedaży na miejscowym rynku. Afganistan jest krajem muzułmańskim, w którym picia alkoholu zabrania religia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ukraina oskarża Niemcy o gazowy protekcjonizm

Dyrektor ukraińskiego operatora Naftohaz Jurij Witrenko, w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” oskarżył Berlin o chęć zarabiania na gazociągu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x