INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:41 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bundeswehra ewakuuje z Afganistanu …. piwo!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Bundeswehra wywiezie z Afganistanu 22,5 tys. litrów piwa, którego nie zdążyli wypić żołnierze niemieckiego kontyngentu NATO, poinformowała BBC News.

Brytyjski nadawca twierdzi, że przyczyną decyzji była aktywizacja zbrojnych grup Talibanu, które wykorzystują proces wycofania sił NATO do wzmożonych akcji terrorystycznych.

- reklama -

W trosce o bezpieczeństwo żołnierzy i minimalizację strat dowództwo oddziałów Bundeswehry w Afganistanie wprowadziło prohibicję. Zapasy alkoholu w magazynach urosły do 60 tys. puszek piwa i tysięcy butelek wina.

BBC przypomina, że zgodnie z regulaminem bojowym, żołnierz niemieckiej armii ma prawo wypić dziennie 2 butelki piwa lub ekwiwalentną ilość innego alkoholu.

Na decyzję o ewakuację zapasów wpłynęło niepowodzenie odsprzedaży na miejscowym rynku. Afganistan jest krajem muzułmańskim, w którym picia alkoholu zabrania religia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx