INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:07 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bundeswehra ewakuuje z Afganistanu …. piwo!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Bundeswehra wywiezie z Afganistanu 22,5 tys. litrów piwa, którego nie zdążyli wypić żołnierze niemieckiego kontyngentu NATO, poinformowała BBC News.

Brytyjski nadawca twierdzi, że przyczyną decyzji była aktywizacja zbrojnych grup Talibanu, które wykorzystują proces wycofania sił NATO do wzmożonych akcji terrorystycznych.

- reklama -

W trosce o bezpieczeństwo żołnierzy i minimalizację strat dowództwo oddziałów Bundeswehry w Afganistanie wprowadziło prohibicję. Zapasy alkoholu w magazynach urosły do 60 tys. puszek piwa i tysięcy butelek wina.

BBC przypomina, że zgodnie z regulaminem bojowym, żołnierz niemieckiej armii ma prawo wypić dziennie 2 butelki piwa lub ekwiwalentną ilość innego alkoholu.

Na decyzję o ewakuację zapasów wpłynęło niepowodzenie odsprzedaży na miejscowym rynku. Afganistan jest krajem muzułmańskim, w którym picia alkoholu zabrania religia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x