INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:57 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bundeswehra ewakuuje z Afganistanu …. piwo!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Bundeswehra wywiezie z Afganistanu 22,5 tys. litrów piwa, którego nie zdążyli wypić żołnierze niemieckiego kontyngentu NATO, poinformowała BBC News.

Brytyjski nadawca twierdzi, że przyczyną decyzji była aktywizacja zbrojnych grup Talibanu, które wykorzystują proces wycofania sił NATO do wzmożonych akcji terrorystycznych.

- reklama -

W trosce o bezpieczeństwo żołnierzy i minimalizację strat dowództwo oddziałów Bundeswehry w Afganistanie wprowadziło prohibicję. Zapasy alkoholu w magazynach urosły do 60 tys. puszek piwa i tysięcy butelek wina.

BBC przypomina, że zgodnie z regulaminem bojowym, żołnierz niemieckiej armii ma prawo wypić dziennie 2 butelki piwa lub ekwiwalentną ilość innego alkoholu.

Na decyzję o ewakuację zapasów wpłynęło niepowodzenie odsprzedaży na miejscowym rynku. Afganistan jest krajem muzułmańskim, w którym picia alkoholu zabrania religia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx