INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:10 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael przystąpił do ataku. Seria nalotów na palestyńskie kryjówki WIDEO

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Izraelskie samoloty przeprowadziły serię nalotów na kryjówki palestyńskich bojowników w Strefie Gazy. To pierwszy atak od czasu zawarcia kruchego zawieszenia broni w zeszłym miesiącu.

Jak informuje Associated Press, Jerozolima odpowiedziała w ten sposób na ataki balonowe Hamasu, które spowodowały, co najmniej 10 groźnych pożarów w południowym Izraelu.

- reklama -

AP zwraca uwagę, że działania palestyńskie były odwetem za marsz żydowskich ultranacjonalistów przez Wschodnią Jerozolimę zamieszkaną przez Arabów. Setki żydowskich demonstrantów uczciły w ten sposób zdobycie miasta podczas Wojny Sześciodniowej 1967 r.

Manifestanci głośną muzyką, flagami Izraela i pieśniami religijnymi świętowali odzyskanie Jerozolimy. Młodzi uczestnicy marszu skandowali hasła: – Śmierć Arabom! – oraz – Niech twoja wioska spłonie!

Incydenty potępił minister spraw zagranicznych Izraela Yair Lapid, który oświadczył – Rasistowskie hasła są hańbą dla narodu izraelskiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ksiądz weźmie ślub z ministrantem? Szokująca kampania LGBT oburza wiernych [VIDEO]

Księża promując homoseksualizm i wspierają środowiska LGBT. Skandaliczna kampania wywołała zgorszenie wśród katolików. Niemieccy biskupi nie kryją dumy z udziału...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x