INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:55 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Podróż po Europie tylko z paszportem covidowym. Rozpoczęto wydawanie cyfrowych zaświadczeń

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W Belgii od środy można otrzymać cyfrowe zaświadczenie Covid. Potwierdza ono zaszczepienie, negatywny wynik testu PCR lub przejście infekcji, by ułatwić podróżowanie po Unii Europejskiej. W całej UE paszporty covidowe mają być honorowane od 1 lipca.

Belgijskie władze potwierdziły w środę możliwość uzyskania certyfikatu. Jest to dokument w formie papierowej lub elektronicznej. Posiada kod QR, zawierający niezbędne informacje, oraz cyfrową pieczęć gwarantującą autentyczność. Dokument jest darmowy.

- reklama -

W Belgii jest kilka sposobów na pobranie paszportu: za pośrednictwem profilu pacjenta w systemie masante.be, na stronie towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych, poprzez specjalną aplikację oraz dzwoniąc na jedno z regionalnych call center.

Do otrzymania certyfikatu są uprawnieni wszyscy, którzy zostali zaszczepieni w Belgii przeciwko Covid-19 (niezależnie od tego, czy otrzymali jedną czy dwie dawki), osoby z ujemnym wynikiem testu PCR (przeprowadzonego maksymalnie 72 godziny wcześniej) lub osoby, które przeszły infekcję i mają na to dowód w postaci testu wykonanego od 11 do 180 dni wcześniej.

Choć paszporty Covid mają zacząć obowiązywać w całej UE dopiero od 1 lipca, to niektóre kraje honorują je już teraz. Są to m.in. Austria, Bułgaria, Chorwacja, Niemcy, Hiszpania i Polska.

- reklama -

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x