INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:42 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Korea Południowa liderem cyfrowych przestępstw seksualnych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Jak papież zniweczył zamiary cara, czyli koronacja na Jasnej Górze

Niedziela, 22 maja 1910 r. Po świętokradczej kradzieży na Jasnej Górze w 1909 r. złote korony dla Obrazu Matki Boskiej chciał ofiarować car Mikołaj II....

Koniecznie przeczytaj

Cyfrowe przestępstwa na tle seksualnym, w tym przechwytywanie i udostępnianie zdjęć, szeroko rozpowszechnione w Korei Południowej, często nie są ścigane, informuje agencja UPI, na podstawie raportu Human Rights Watch.

– Niestety, Korea Południowa jest liderem w zakresie cyfrowych przestępstw seksualnych – powiedziała Lina Yoon, badacz azjatyckiego oddziału HRW.

- reklama -

Raport zatytułowany – Moje życie nie jest twoim porno – wykazał, że ofiary napotykają głęboko zakorzenione przeszkody w dochodzeniu sprawiedliwości.

Sędziowie, z których większość to mężczyźni, często nie rozumieją wagi przestępstw, tymczasem ofiary muszą sobie radzić z traumą do końca życia.

Do najbardziej rozpowszechnionych czynów należy potajemne filmowanie w miejscach publicznych, takich jak toalety.

- reklama -

Dla przykładu raport cytuje relację Lee Ye-rin, której pracodawca podarował zegar z ukrytą kamerą. Kobieta odkryła po pewnym czasie, że urządzenie ​​przesyła nagrania z jej sypialni przez 24 godziny na dobę.

Jak komentuje UPI, Korea Południowa nie wyciągnęła wniosków z afery „Nth room”. Była to sieć internetowych czatów, która udostępniła ok. 260 tys. nagrań przemocy seksualnej nad kobietami zmuszonymi do tego szantażem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x