INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:18 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Na Białorusi fala czystek personelu medycznego

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Setki lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych zostały wyrzucone z pracy na rozkaz Łukaszenki, informuje Deutsche Welle.

Przyczyną masowej czystki jest poparcie środowiska medycznego udzielone opozycji demokratycznej i udział w protestach obywatelskich.

Według organizacji obrony praw człowieka, dziesiątki przedstawicieli służby zdrowia zostały pozbawione prawa wykonywania zawodu. Za pomoc udzielaną pokojowym manifestantom, wielu medyków straciło źródło utrzymania, a często i wolność.

– Fala czystek następuje w chwili ostrej niewydolności służby zdrowia, co prowadzi Białoruś do katastrofy – komentuje niemiecka rozgłośnia.

Jak dodaje – Łukaszenki kompletnie nie obchodzi zdrowie i życie Białorusinów, ważniejsze są represje terroryzujące środowisko medyczne.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x