INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:39 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dzieci – żołnierze dokonały rzezi bezbronnych cywilów w Afryce. Nie żyje 130 osób

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Masakra w Burkina Faso, w której zginęło ponad 130 osób, została w dużej mierze przeprowadzona przez dzieci-żołnierzy, poinformowała agencja UPI.

Rzecznik rządu Burkina Faso Ousseni Tamboura powiedział dziennikarzom, że napastnikami były – głównie dzieci w wieku od 12 do 14 lat.

- reklama -

Rząd nie podał dalszych szczegółów na temat islamistycznej grupy terrorystycznej, która na początku czerwca wymordowała 138 mieszkańców wsi Solhan.

Agenda ONZ ds. dzieci potępiła ich wykorzystanie w charakterze żołnierzy.

– Przypominamy, że rodziny i dzieci powinny być chronione wszędzie i przez cały czas – powiedziała przedstawicielka UNICEF w Burkina Faso Sandra Lattouf.

- reklama -

Agencja informuje, że z powodu epidemii system oświatowy Burkina Faso nie działa od marca ubiegłego roku, a ponad 300 tys. dzieci straciło dostęp do edukacji.

Ustalenia ONZ wykazały również, że tylko w 2020 r. grupy terrorystyczne Afryki Środkowej i Zachodniej zwerbowały i uzbroiły 3,2 tys dzieci.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx