INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:05 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Talibowie zajęli drugie co do wielkości miasto Afganistanu?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Bojownicy radykalnego ugrupowania islamskiego wkroczyli do Kandaharu, informuje Reuter, dodając jednak, że z Afganistanu napływają sprzeczne doniesienia.

Według agencji, w drugim co do wielkości mieście Afganistanu trwają ciężkie walki. Gubernator prowincji utrzymuje, że panuje nad sytuacją.

- reklama -

Strona rządowa opublikowała komunikat, z którego wynika, że obecnie Talibowie wycofują się z Kandaharu po nocnej kontrofensywie afgańskiej armii.

Jednocześnie władze w Kabulu przyznają – Rozpoczęła się krytyczna faza wojny, a sytuacja w całym kraju jest niezwykle napięta – Reuter cytuje fragment komunikatu.

Ministerstwo obrony opublikowało własne oświadczenie, w którym twierdzi – Armia i lokalne siły samoobrony robią wszystko aby chronić cywilnych mieszkańców Kandaharu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Trolling po teksańsku

Teksas się nie patyczkuje z lewakami. Właśnie to udowodnił, doprowadzając potężny Nowy Jork do szału. Co zrobił? Nadgraniczny Teksas jest...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx