INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:44 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Premier Australii dosadnie na temat szczepień: To mit

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Premier Australii Scott Morrison odrzucił w piątek sugestie, że pewnego dnia ludność jego kraju będzie zaszczepiona w 100 procentach. “Żaden kraj nie osiągnie 100 procent. Nie możemy w pełni wyeliminować koronawirusa, to jest mit” – podkreślił.

“Istnieje tylko jeden kraj na świecie, w którym wskaźnik szczepień w dwóch dawkach jest wyższy niż 65 procent i jest to Izrael” – dodał.

- reklama -

“Musimy uzyskać pewną perspektywę. Inne kraje otwierają się, ponieważ miały miliony ludzi, którzy faktycznie zakazili się wirusem, dlatego w ich populacji jest więcej przeciwciał niż w innych krajach, które zostały najeżone koronawirusem” – uważa.

“Jesteśmy w grupie krajów o niskiej liczbie zgonów z powodu koronawirusa. To był nasz cel na poziomie stanowym i federalnym, nie chcieliśmy widzieć dziesiątek tysięcy, a nawet milionów zgonów, do których doszło w krajach zamorskich. Dostarczyliśmy więcej miejsc pracy i mieliśmy mniej przypadków śmierci. OECD wskazało Australię jako kraj najlepiej radzący sobie z koronawirusem, który odzyskuje miejsca pracy w gospodarce” – podkreślił australijski premier.

Morrison zwrócił uwagę, że rząd skupia się na pełnym zaszczepieniu Australijczyków w wieku powyżej 70 lat. Według jego słów do czwartku 72 procent Australijczyków mających ponad 70 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.

- reklama -

“Starsi Australijczycy nadal są najbardziej narażeni i dlatego prosimy ludzi, którzy kwalifikują się teraz do tych szczepionek, aby poszli i je otrzymali” – powiedział.

Australijskie media podały w piątek, że stan Wiktoria złagodzi ograniczenia wobec Australii Zachodniej, Queensland i Terytorium Północnego po tym, jak wszystkim trzem udało się opanować epidemię koronawirusa.

Od niedzieli podróżni z obu stanów i Terytorium będą mogli swobodnie wjechać do Wiktorii bez konieczności poddawania się kwarantannie, bądź testom. (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x