INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:12 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Eksperci nie mają złudzeń! Rosja może szantażować Europę

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Ograniczając dostawy gazu do Europy, Gazprom chce wymusić zgodę na szybkie uruchomienie gazociągu Nord Stream-2, ocenia biznesowy dziennik – Handelsblatt.

– Gazpromowi nie chodzi tylko o dodatkowe zyski – komentuje gazeta. Do ograniczenia dostaw dla Europy doszło w chwili, gdy na dnie Bałtyku kładzione są ostatnie metry gazociągu.

- reklama -

Inwestycja ma być gotowa za kilka tygodni, jednak potem NS-2 musi uzyskać certyfikat i zostać ubezpieczony. Tymczasem zachodnie firmy z tej branży wycofały się ze względu na amerykańskie sankcje.

– Brak gazu w sezonie zimowym wzmocni presję na urzędy, które być może przymkną oko i pozwolą na rozpoczęcie działalności. Marznąć dla zasad i bezpieczeństwa?

Jeżeli zima będzie mroźna, postawy szybko się zmienią. Czy ktoś jeszcze może powiedzieć, że Rosja nie posługuje się energią jak bronią? – pyta – Handelsblatt.

- reklama -

Dziennik wskazuje na skandal – Dotychczas redukcją dostaw gazu i ropy Kreml uderzał w Ukrainę, Polskę i inne nieposłuszne kraje z Europy Wschodniej. Teraz Gazprom wziął na celownik władze niemieckie.

– Politycy i administracja nie mogą ugiąć się pod taką presją. Nord Stream-2 musi uzyskać certyfikat i ubezpieczenie uznanych firm – przestrzega tytuł biznesowy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x