INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:06 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Eksperci nie mają złudzeń! Rosja może szantażować Europę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Ograniczając dostawy gazu do Europy, Gazprom chce wymusić zgodę na szybkie uruchomienie gazociągu Nord Stream-2, ocenia biznesowy dziennik – Handelsblatt.

– Gazpromowi nie chodzi tylko o dodatkowe zyski – komentuje gazeta. Do ograniczenia dostaw dla Europy doszło w chwili, gdy na dnie Bałtyku kładzione są ostatnie metry gazociągu.

- reklama -

Inwestycja ma być gotowa za kilka tygodni, jednak potem NS-2 musi uzyskać certyfikat i zostać ubezpieczony. Tymczasem zachodnie firmy z tej branży wycofały się ze względu na amerykańskie sankcje.

– Brak gazu w sezonie zimowym wzmocni presję na urzędy, które być może przymkną oko i pozwolą na rozpoczęcie działalności. Marznąć dla zasad i bezpieczeństwa?

Jeżeli zima będzie mroźna, postawy szybko się zmienią. Czy ktoś jeszcze może powiedzieć, że Rosja nie posługuje się energią jak bronią? – pyta – Handelsblatt.

- reklama -

Dziennik wskazuje na skandal – Dotychczas redukcją dostaw gazu i ropy Kreml uderzał w Ukrainę, Polskę i inne nieposłuszne kraje z Europy Wschodniej. Teraz Gazprom wziął na celownik władze niemieckie.

– Politycy i administracja nie mogą ugiąć się pod taką presją. Nord Stream-2 musi uzyskać certyfikat i ubezpieczenie uznanych firm – przestrzega tytuł biznesowy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”. Są już nowe zalecenia na jesień...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx