INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:57 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Absolutna tragedia. Nawet 40 milionów Amerykanów może być pozbawionych wody!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Poziom wody w największym zbiorniku retencyjnym na rzece Kolorado — Lake Mead — spadł do rekordowo niskiego poziomu, zagrażając dostawom wody dla 40 mln osób, informuje Associated Press.

Opublikowane zdjęcia ukazują biały pierścień minerałów, który wskazuje na różnicę pomiędzy wysokim i obecnym poziomem wody w regionie borykającym się ze wzrostem populacji i suszą.

- reklama -

AP przypomina, że Jezioro Mead powstało w wyniku budowy zapory Hoovera w latach 30. XX w. Jest największym ze zbiorników, które magazynują zasoby rzeki Kolorado. Zapewnia wodę pitną, nawadnianie farm i pracę elektrowni wodnych Arizony, Kalifornii, Kolorado, Nevady, Nowego Meksyku, Utah, Wyoming i części Meksyku.

Poziom wody w zbiorniku spada od lat, a rezerwy wodne są dzielone na podstawie umowy prawnej między stanami dorzecza Kolorado, rządem federalnym i Meksykiem, określając wysokość dostaw, tak aby uniknąć niedoborów.

– Jesteśmy w momencie, w którym liczymy się z bolesnymi ograniczeniami – prognozuje dyrektor Centrum Polityki Wodnej na Uniwersytecie Arizony Sarah Porter.

- reklama -

Jak wyjaśnia – Niski poziom rezerw w zbiornikach retencyjnych zagraża corocznie utratą ok. 5 mld kilowatogodzin energii elektrycznej uzyskiwanej z zapór Hoovera i Glen Canyon.

Najbardziej ucierpią jednak rolnicy Arizony – najwięksi producenci żywego inwentarza, nabiału, lucerny, pszenicy i jęczmienia – ocenia AP.

W rezultacie ograniczenia puli wodnej farmerzy będą prawdopodobnie musieli zredukować uprawy, co przełoży się na ich opłacalność.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x