INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:57 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiny porywają dysydentów do tajnego więzienia w Dubaju?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Ujgurska muzułmanka ujawniła Associated Press, że była przetrzymywana w należącym do Chin tajnym więzieniu w Dubaju.

26-letnia Wu Huan uciekała aby uniknąć ekstradycji do Chin, ponieważ jej narzeczony jest uważany za dysydenta. Kobieta powiedziała AP, że została uprowadzona z hotelu w Dubaju i uwięziona w willi przekształconej w więzienie.

- reklama -

Była przesłuchiwana i zastraszana przez agentów chińskiej policji politycznej. M.in. zmuszono ją do podpisania dokumentów obciążających narzeczonego. Dopiero wówczas została uwolniona.

AP podkreśla w komentarzu, że choć tajne więzienia i obozy koncentracyjne są w Chinach powszechną praktyką, zeznania Wu ujawniają pierwszy taki obiekt za granicą.

Potwierdzenie informacji oznaczałoby, że Chiny coraz częściej wykorzystują swoją międzynarodową pozycję do prześladowania i sprowadzania obywateli, których uważają za przeciwników politycznych.

- reklama -

AP zastrzega jednak, że nie była w stanie potwierdzić zeznań kobiety, ani zlokalizować tajnego obiektu w Dubaju.

Reporterzy agencji usłyszeli jednak nagranie telefoniczne z pytaniami chińskiego urzędnika i wiadomości tekstowe, które wysłała z więzienia.

Chiny nie odpowiedziały na wielokrotne prośby o komentarz kierowane do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsulatu w Dubaju. Identyczne stanowisko zajęły władze emiratu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx