INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:56 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiny porywają dysydentów do tajnego więzienia w Dubaju?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Ujgurska muzułmanka ujawniła Associated Press, że była przetrzymywana w należącym do Chin tajnym więzieniu w Dubaju.

26-letnia Wu Huan uciekała aby uniknąć ekstradycji do Chin, ponieważ jej narzeczony jest uważany za dysydenta. Kobieta powiedziała AP, że została uprowadzona z hotelu w Dubaju i uwięziona w willi przekształconej w więzienie.

- reklama -

Była przesłuchiwana i zastraszana przez agentów chińskiej policji politycznej. M.in. zmuszono ją do podpisania dokumentów obciążających narzeczonego. Dopiero wówczas została uwolniona.

AP podkreśla w komentarzu, że choć tajne więzienia i obozy koncentracyjne są w Chinach powszechną praktyką, zeznania Wu ujawniają pierwszy taki obiekt za granicą.

Potwierdzenie informacji oznaczałoby, że Chiny coraz częściej wykorzystują swoją międzynarodową pozycję do prześladowania i sprowadzania obywateli, których uważają za przeciwników politycznych.

- reklama -

AP zastrzega jednak, że nie była w stanie potwierdzić zeznań kobiety, ani zlokalizować tajnego obiektu w Dubaju.

Reporterzy agencji usłyszeli jednak nagranie telefoniczne z pytaniami chińskiego urzędnika i wiadomości tekstowe, które wysłała z więzienia.

Chiny nie odpowiedziały na wielokrotne prośby o komentarz kierowane do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsulatu w Dubaju. Identyczne stanowisko zajęły władze emiratu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x