INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:37 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Decyzja o przedłużeniu stanu zagrożenia epidemicznego

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Kongres Deputowanych, niższa izba parlamentu Hiszpanii, poparła w środę decyzję rządu premiera Pedra Sancheza o przedłużeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Będzie obowiązywał do 9 maja.

Za przedłużeniem po raz drugi stanu zagrożenia zagłosowało 269 posłów, 60 było przeciw, zaś 16 wstrzymało się od głosu. W trakcie sesji w opustoszałej sali parlamentu 295 głosów zostało oddanych przez deputowanych zdalnie.

- reklama -

Przeciw przedłużeniu stanu zagrożenia zagłosowała konserwatywna partia Vox oraz dwa separatystyczne ugrupowania z Katalonii: Kandydatura Jedności Ludowej (CUP) oraz Razem dla Katalonii (JxCat).

Posłowie innego separatystycznego ugrupowania z tego regionu, Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC), wstrzymali się od głosu. Podobnie zrobili deputowani separatystycznej baskijskiej partii Bildu.

Premier podczas debaty wzywał posłów do poparcia dłuższej kwarantanny. Wskazał na wciąż wysoką liczbę zgonów i przypadków zakażenia z powodu koronawirusa. Do środy w Hiszpanii wskutek infekcji zmarło ponad 21,7 tys. osób, a ponad 208 tys. zostało zakażonych.

- reklama -

Sanchez zapowiedział, że od drugiej połowy maja jego gabinet będzie systematycznie znosił restrykcje wprowadzone w połowie marca w związku z epidemią.

Madrycka rozgłośnia Cope odnotowała, że za wydłużeniem stanu zagrożenia opowiadali się również biskupi Hiszpanii. Radio przypomniało, że w poniedziałek sekretarz generalny Konferencji Episkopatu tego kraju biskup Luis Arguello wezwał polityków do “porzucenia sporów ideologicznych i dążenia do jedności oraz współpracy” w walce z epidemią.

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: W 2020 roku Hiszpania nie otworzy się dla zagranicznych turystów

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stan Kentucky alkoholowym imperium

Producenci alkoholu przekształcili Kentucky w ekonomiczną potęgę. Destylarnie Burbona corocznie „wpompowują” w gospodarkę stanu ok. 9 mld dol. -...

Przeczytaj jeszcze to!