INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:28 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Missouri idzie do sądu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Władze amerykańskiego stanu Missouri złożyły w sądzie pozew przeciwko chińskiemu rządowi w sprawie koronawirusa.

Amerykanie uważają, że urzędnicy Państwa Środka są odpowiedzialni za wywołanie globalnej pandemii, czyli za „śmierć na wielką skalę, cierpienia i straty ekonomiczne, jakie wyrządzili światu w tym mieszkańcom stanu Missouri”.

- reklama -

Prokurator Eric Schmitt stwierdził, że wina w całości spoczywa po stronie chińskiej, która kłamała na temat zagrożeń związanych z koronawirusem. – Chiński rząd okłamał świat o niebezpieczeństwie i zaraźliwości Covid-19, uciszył osoby, które pragnęły mówić prawdę i niewiele zrobił, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Musi więc zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania.

Jednak sami Amerykanie są sceptyczni wobec szans takiej prawnej batalii. Specjaliści od prawa międzynarodowego w ogóle kwestionują samą możliwość pozywania przed amerykańskimi sądami rządów innych państw. Z kolei demokraci uznali działania Schmitta za element jego kampanii wyborczej.

Rzecznik chińskiego rządu, Geng Shuang uznał działania Schmitta za pozbawione podstawy prawnej i absurdalne, skoro chiny były pierwszym krajem dotkniętym koronawirusem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!