INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:31 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Missouri idzie do sądu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Władze amerykańskiego stanu Missouri złożyły w sądzie pozew przeciwko chińskiemu rządowi w sprawie koronawirusa.

Amerykanie uważają, że urzędnicy Państwa Środka są odpowiedzialni za wywołanie globalnej pandemii, czyli za „śmierć na wielką skalę, cierpienia i straty ekonomiczne, jakie wyrządzili światu w tym mieszkańcom stanu Missouri”.

Prokurator Eric Schmitt stwierdził, że wina w całości spoczywa po stronie chińskiej, która kłamała na temat zagrożeń związanych z koronawirusem. – Chiński rząd okłamał świat o niebezpieczeństwie i zaraźliwości Covid-19, uciszył osoby, które pragnęły mówić prawdę i niewiele zrobił, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Musi więc zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania.

Jednak sami Amerykanie są sceptyczni wobec szans takiej prawnej batalii. Specjaliści od prawa międzynarodowego w ogóle kwestionują samą możliwość pozywania przed amerykańskimi sądami rządów innych państw. Z kolei demokraci uznali działania Schmitta za element jego kampanii wyborczej.

Rzecznik chińskiego rządu, Geng Shuang uznał działania Schmitta za pozbawione podstawy prawnej i absurdalne, skoro chiny były pierwszym krajem dotkniętym koronawirusem.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!