INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:00 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Missouri idzie do sądu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Władze amerykańskiego stanu Missouri złożyły w sądzie pozew przeciwko chińskiemu rządowi w sprawie koronawirusa.

Amerykanie uważają, że urzędnicy Państwa Środka są odpowiedzialni za wywołanie globalnej pandemii, czyli za „śmierć na wielką skalę, cierpienia i straty ekonomiczne, jakie wyrządzili światu w tym mieszkańcom stanu Missouri”.

- reklama -

Prokurator Eric Schmitt stwierdził, że wina w całości spoczywa po stronie chińskiej, która kłamała na temat zagrożeń związanych z koronawirusem. – Chiński rząd okłamał świat o niebezpieczeństwie i zaraźliwości Covid-19, uciszył osoby, które pragnęły mówić prawdę i niewiele zrobił, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Musi więc zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania.

Jednak sami Amerykanie są sceptyczni wobec szans takiej prawnej batalii. Specjaliści od prawa międzynarodowego w ogóle kwestionują samą możliwość pozywania przed amerykańskimi sądami rządów innych państw. Z kolei demokraci uznali działania Schmitta za element jego kampanii wyborczej.

Rzecznik chińskiego rządu, Geng Shuang uznał działania Schmitta za pozbawione podstawy prawnej i absurdalne, skoro chiny były pierwszym krajem dotkniętym koronawirusem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!