INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:44 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Burmistrz Kolonii wydała zgodę! Muzułmanie żyjący w mieście skaczą ze szczęścia

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Burmistrz Kolonii wydała zgodę, aby meczety działające w mieście, wzywały muzułmanów do modlitwy. Program pilotażowy ma trwać dwa lata.

Wielu mieszkańców Kolonii to muzułmanie. Moim zdaniem jest to oznaka szacunku, aby zezwolić na wezwanie muezina – napisała na Twitterze burmistrz miasta Henriette Reker.

Meczety w Kolonii będą mogły wzywać wiernych do modlitwy w piątki przez pięć minut między południem a godziną 15.

Burmistrz miasta na krytykę odpowiada argumentem dotyczących wezwania na mszę przez kościoły katolickie przy pomocy dzwonów. Jednak zdaniem publicysty “Bild” Daniel Kremer, nie można tego porównywać.

Błędem jest porównywanie dzwonów kościelnych z wezwaniem do modlitwy. Dzwony są sygnałem bez słów, a muezin woła “Allah jest wielki!” i “Nie ma Boga prócz Allaha”. To duża różnica – mówi Kremer, dodając, iż wiele z meczetów zostało sfinansowanych przez rząd Turcji, który jak wiemy, znany jest z nieprzestrzegania liberalnych wartości.

Źródło: Bild / Rp.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Polska celem wizowego najazdu Rosjan?

Kryzys dyplomatyczny pomiędzy Waszyngtonem i Moskwą sprawił, że moskiewska ambasada USA zaprzestała wydawania wiz Rosjanom. Decyzją Departamentu Stanu wszyscy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x