INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:05 | czwartek | 03.04.2025

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ktoś wreszcie powiedział prawdę? Zdaniem ONZ ambitne cele klimatyczne to fikcja

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 kwietnia

Niemiecka zbrodnia – izraelskie przekłamanie

24 marca 1944 Amerykanie zrobiliby o tym film i obsypali go Oscarami, tylko nie mają ani jednej takiej historii (na swoje szczęście). Niemcy i...

Koniecznie przeczytaj

Raport Programu Ochrony Środowiska ONZ wykazał, że chociaż rządy złożyły ambitne zobowiązania ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, to do 2030 r. planują wydobycie podwojonej ilości paliw kopalnych — informuje Associated Press.

Eksperci ONZ ds. klimatu twierdzą, że do 2050 r. świat musi zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w atmosferze, między innymi drastycznie ograniczając spalanie paliw kopalnych.

- reklama -

Tymczasem raport opublikowany na kilka dni przed rozpoczęciem globalnego szczytu klimatycznego w Glasgow, wykazał, że większość głównych producentów ropy i gazu – a nawet niektórzy główni producenci węgla – planują zwiększenie produkcji do 2030 r. a nawet później.

Od 2020 r. 20 największych uprzemysłowionych i wschodzących gospodarek zainwestowało więcej w nowe projekty związane z paliwami kopalnymi niż w czystą energię.

Rozbieżność między celami klimatycznymi i wydobyciem paliw kopalnych, wynikająca z tzw. luki produkcyjnej i technologicznej, będzie się powiększała, co najmniej do 2040 r. Inaczej świat nie zaspokoi potrzeb energetycznych.

- reklama -

– Wciąż mamy czas, aby ograniczyć długoterminowe ocieplenie o 1,5°C, ale taka szansa szybko się zamyka – skomentowała dyrektor wykonawcza agencji ONZ Inger Andersen.

AP przypomina, że raport przygotowało 40 autorytetów naukowych, analizując strategie 15 głównych producentów paliw mineralnych. Na przykład amerykańskie analizy rządowe wskazują, że do 2030 r. nastąpi wzrost wydobycia ropy naftowej i gazu, odpowiednio o 17 i 12 proc. w porównaniu z 2019 r. Większość surowców zostanie wyeksportowana, co oznacza zwiększenie globalnej sumy emisji.

Natomiast produkcja węgla w USA spadnie w nadchodzącej dekadzie o 30 proc.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zygmuś
21.10.2021 17:54

ZobaNaJoutube: CZY 🇵🇱 WĘGIEL JUŻ SIĘ NIE OPŁACA?

Zygmuś
21.10.2021 19:26

zobacz także (naJoutube): Krzysztof Tytko: wodór ze zgazowania WĘGLA, będzie paliwem przyszłości

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Cyberatak na cztery jedynki

Facet, który jako jeden z najważniejszych polityków w Polsce, hasło do swojego laptopa miał przyklejone do klawiatury w taki...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx