INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:15 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy prototypowy czołg polegnie w starciu z traktorami?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Nie ma pewności, jak czołg, który miał przetrwać wybuch jądrowy, poradzi sobie w konfrontacji z ukraińskim traktorami.

- reklama -

Internet obiegły już zdjęcia karabinów maszynowych z czasów I wojny światowej używanych przez rosyjskie wojsko w atakach na Ukrainę. Sytuacja musi być jednak nieciekawa, skoro Rosja postanowiła wyciągnąć z muzeum i doprowadzić do stanu „używalności”  tzw. Obiekt 279.

Cud radzieckiej myśli technicznej

To radziecki czołg o wadze 66 ton, wyposażony w cztery zestawy gąsienic. Czołg ma 11,08 m długości (razem z lufą), 3,4 m  szerokości i 2,64 wysokości. Posiada też 1000-konny silnik wysokoprężny 2DG-8M, dzięki czemu może rozpędzać się 55 km/h. Jego zasięg wynosił około 300 km. Grubość jego pancerza dochodzi do 319 mm w przypadku wieży i 269 mm w przypadku kadłuba. No i jest… rudy (bez skojarzeń z filmem, który powstał zresztą po wyprodukowaniu czołgu).

- reklama -

Został zaprojektowany tak, by przetrwać wszystko, łącznie z wybuchem jądrowym (nie wiadomo, jak przetrwać miała załoga w środku), ale nigdy nie wszedł do produkcji. To ma się zmienić.

Wedle ostatnich doniesień, został wyciągnięty z muzeum i zmodyfikowany. Wdrożenie jego produkcji, nawet w przypadku polecenia Putina, może jednak potrwać. No i nie ma pewności, jak czołg, który miał przetrwać wybuch jądrowy, poradzi sobie w konfrontacji z ukraińskim traktorami. Tym mniej zaawansowanym technologicznie szło to średnio.

Fot. You Tube

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx