INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:53 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy prototypowy czołg polegnie w starciu z traktorami?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Nie ma pewności, jak czołg, który miał przetrwać wybuch jądrowy, poradzi sobie w konfrontacji z ukraińskim traktorami.

- reklama -

Internet obiegły już zdjęcia karabinów maszynowych z czasów I wojny światowej używanych przez rosyjskie wojsko w atakach na Ukrainę. Sytuacja musi być jednak nieciekawa, skoro Rosja postanowiła wyciągnąć z muzeum i doprowadzić do stanu „używalności”  tzw. Obiekt 279.

Cud radzieckiej myśli technicznej

To radziecki czołg o wadze 66 ton, wyposażony w cztery zestawy gąsienic. Czołg ma 11,08 m długości (razem z lufą), 3,4 m  szerokości i 2,64 wysokości. Posiada też 1000-konny silnik wysokoprężny 2DG-8M, dzięki czemu może rozpędzać się 55 km/h. Jego zasięg wynosił około 300 km. Grubość jego pancerza dochodzi do 319 mm w przypadku wieży i 269 mm w przypadku kadłuba. No i jest… rudy (bez skojarzeń z filmem, który powstał zresztą po wyprodukowaniu czołgu).

- reklama -

Został zaprojektowany tak, by przetrwać wszystko, łącznie z wybuchem jądrowym (nie wiadomo, jak przetrwać miała załoga w środku), ale nigdy nie wszedł do produkcji. To ma się zmienić.

Wedle ostatnich doniesień, został wyciągnięty z muzeum i zmodyfikowany. Wdrożenie jego produkcji, nawet w przypadku polecenia Putina, może jednak potrwać. No i nie ma pewności, jak czołg, który miał przetrwać wybuch jądrowy, poradzi sobie w konfrontacji z ukraińskim traktorami. Tym mniej zaawansowanym technologicznie szło to średnio.

Fot. You Tube

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx