INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:53 | piątek | 22.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Merkel nie pojedzie do Waszyngtonu. Niemiecka kanclerz odrzuciła zaproszenie Donalda Trumpa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

Kanclerz Angela Merkel odrzuciła zaproszenie Donalda Trumpa do wzięcia udziału w planowanym szczycie G7 w Waszyngtonie.

– Kanclerz federalny dziękuje prezydentowi Trumpowi za zaproszenie na szczyt G7 pod koniec czerwca w Waszyngtonie. Jednak obecnie, biorąc pod uwagę ogólną sytuację pandemiczną, nie może zgodzić się na podróż do Waszyngtonu – stwierdził rzecznik rządu niemieckiego Steffen Seibert.

- reklama -

W opinii Donalda Trumpa, szczyt grupy G7 będzie najlepszym przykładem „ponownego otwarcia” po epidemii koronawirusa.

Zdaniem portalu Politico.com, który jako pierwszy poinformował o sprawie, odmowa Merkel jest kolejnym przykładem trudnych relacji między obydwojgiem polityków. Trump wielokrotnie krytykował Niemcy, także i samą Merkel, m.in. za niemiecką nadwyżkę handlową, ograniczone wydatki na obronność czy wkład w NATO. Merkel odwdzięczała się publicznie, krytykując Trumpa za politykę zagraniczną, zwłaszcza wobec Iranu.

Jak poinformował Politico.com anonimowy urzędnik Białego Domu, podczas rozmowy telefonicznej Merkel i Trumpa, jaka miała miejsce w tym tygodniu, miało dojść do burzliwej rozmowy dotyczącej Nord Stream 2, relacji z Chinami. Jednak Steffen Seibert nie odpowiedział na pytanie, czy podczas rozmowy Merkel z Trumpem rzeczywiście doszło do sporu.

- reklama -

Źródło: Reuters, Politico.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Mega MAGA! Czyli słynne „fight, fight, fight!”

Agenda Kamali Harris była głównie ideologiczna, przesycona rozmaitymi „wokistowskimi” miazmatami, natomiast agenda Trumpa była praktyczna, odwołująca się do codziennych...

Przeczytaj jeszcze to!