INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:50 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiny znów się zamykają. Mieszkańcy boją się całkowitej kwarantanny!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

W stolicy Chin potwierdzono 28 nowych zachorowań na Covid-19. W związku z tym podniesiono alert epidemiczny do poziomu drugiego w czterostopniowej skali.

Do stref średniego ryzyka ponownie zaklasyfikowano ok. 25 obszarów miasta. Jeden – w pobliżu targu Xinfadi, gdzie znajduje się ognisko zakażenia – uznano za strefę wysokiego ryzyka. W obawie przed II falą epidemii, władze wstrzymały, do odwołania, 1, 5 tysiąca krajowych lotów z pekińskich lotnisk.

- reklama -

Zamknięte są szkoły i przedszkola, wprowadzono kontrole w niektórych osiedlach mieszkaniowych, nie pracuje część restauracji, barów i nocnych klubów. Nowe, dwie infekcje zlokalizowano w graniczącej z Pekinem prowincji Hebei i mieście Tiencin. Kolejne cztery, według komisji zdrowia, zostały „przywleczone z zagranicy”.

Agencja Xinhua poinformowała o działaniach władz, podjętych dla zapewnienia „stabilnego” zaopatrzenia stolicy w żywność. Organizowane są m.in. dostawy warzyw ze wspomnianej prowincji Hebei.

Według agencji Reutera, mieszkańcy boją się całkowitej kwarantanny. Wciąż działają fabryki, przedsiębiorstwa produkcyjne i inne firmy. Wstrzymano natomiast część połączeń autokarowych z odległymi regionami Chin, nie wolno wyjeżdżać z miasta taksówkami. Według danych z chińskich statystyk,w medycznych placówkach Pekinu, przebywa obecnie 159 chorych na Covid-19.

- reklama -

Osiem dni temu był tylko jeden pacjent z tego typu diagnozą. W stolicy Chin, od początku pandemii potwierdzono 752 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 9 osób, wyzdrowiało 584 pacjentów.

Źródło: RMF24.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx