INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:18 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus złamał Putina

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj


Kreml uspokaja Rosjan. Władza kontroluje epidemię koronawirusa, a medyczne restrykcje to tylko działanie na wszelki wypadek.

Dostrzegamy, jak szybko postępuje epidemia koronawirusa w innych krajach, ale dzięki przyjętym w porę środkom zapobiegawczym sytuacja w Rosji jest pod kontrolą. Tak brzmi motto telewizyjnego przesłania Władimira Putina do rodaków.

- reklama -

Niemniej jednak prezydent zaapelował, żeby obywatele podeszli do zaleceń władz poważnie, a nie w typowo rosyjskim stylu „jakoś to będzie”. To wskazuje na większą niż oficjalna skalę zagrożenia.

Hipotezę potwierdzają decyzje Putina, który ogłosił, że kolejny tydzień będzie wolny od pracy. Zalecił spędzenie tego czasu w domowej izolacji oraz zagwarantował wypłatę uposażeń.

Ponadto Kreml zapowiedział automatyczną wypłatę świadczeń socjalnych na kolejne pół roku oraz zwiększył wysokość płacy minimalnej. Putin ogłosił również wakacje kredytowe bez obowiązku spłaty zaległych zobowiązań.

- reklama -

Putin wygłosił orędzie, żeby uspokoić Rosjan zaniepokojonych dotychczasową biernością władz federalnych. Przy powszechnej nieufności do państwa rodziło to masowe obawy przed powtórką scenariusza włoskiego.

Symptomatyczne, że publiczne wystąpienie prezydenta nastąpiło po wizycie w moskiewskiej klinice zakaźnej, a więc po konsultacjach z autorytetami medycznymi, które poprzedziły specjalne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa RF i rządu z udziałem Putina.

W ostatnich dniach nastąpił znaczący wzrost zarażeń COVID19. Liczba chorych zwiększyła się w ciągu doby o ponad 150 przypadków, a obszarem szczególnie zagrożonym jest Moskwa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pożegnanie z CPK

Okrojenie kolejowej części inwestycji najdobitniej świadczy o tym, że rząd Tuska postanowił CPK „zaorać” w ramach walki z „pisowską gigantomanią”, a dzisiejsze gadanie...

Przeczytaj jeszcze to!