INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:50 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Moskiewska parada koronawirusa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Pomimo epidemii Kreml nie rezygnuje z organizacji defilady zwycięstwa w II wojnie światowej.

Jak informuje blog bmpd.com, obecnie Kreml nie rozpatruje odwołania tradycyjnej defilady zwycięstwa ZSRR w II wojnie światowej. Rocznicowe uroczystości są obchodzone 9 maja i stanowią żelazny punkt mocarstwowej polityki historycznej Władimira Putina.

Według sieci społecznościowej WKontaktie na podmoskiewskim poligonie Ałabino „pełną parą” przebiegają treningi 4 Kantemirowskiej dywizji pancernej gwardii, która prezentuje nowe systemy uzbrojenia na Placu Czerwonym.
Hitem tegorocznej defilady mają być bojowe maszyny 2S38 uzbrojone w przeciwlotnicze moduły „Derywacja-PWO” o kalibrze 57 mm. Ponadto udział wezmą bwp „Kurganiec” z nowymi modułami „Epocha” i zmodernizowane bwp-2M z przedziałami bojowymi „Bierieżok”.

- reklama -

Z wcześniejszych informacji bmpd.com wynika, że korporacja „Urałwagonzawod” kończy montaż pierwszej partii seryjnych czołgów T-90M, które są przygotowywane do moskiewskiej defilady.
Komentując decyzję o organizacji rocznicowych obchodów w kryzysowych warunkach, zachodnie agencje podkreślają ryzyko, na jakie Kreml wystawia obywateli. Twardy zamiar przeprowadzenia referendum konstytucyjnego 22 kwietnia i defilady stoją w wyraźnej opozycji do niekontrolowanego skoku zachorowań.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Rozpad Rosji, czyli kto ją zwasalizuje – Pekin czy Waszyngton?

Los Rosji wydaje się przesądzony, ale to złudzenie, że wszyscy będą świętować. Obok władz, a zapewne i części społeczeństw Korei Północnej i Burkina...

Przeczytaj jeszcze to!