INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:33 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Moskiewska parada koronawirusa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Jak papież zniweczył zamiary cara, czyli koronacja na Jasnej Górze

Niedziela, 22 maja 1910 r. Po świętokradczej kradzieży na Jasnej Górze w 1909 r. złote korony dla Obrazu Matki Boskiej chciał ofiarować car Mikołaj II....

Koniecznie przeczytaj

Pomimo epidemii Kreml nie rezygnuje z organizacji defilady zwycięstwa w II wojnie światowej.

Jak informuje blog bmpd.com, obecnie Kreml nie rozpatruje odwołania tradycyjnej defilady zwycięstwa ZSRR w II wojnie światowej. Rocznicowe uroczystości są obchodzone 9 maja i stanowią żelazny punkt mocarstwowej polityki historycznej Władimira Putina.

Według sieci społecznościowej WKontaktie na podmoskiewskim poligonie Ałabino „pełną parą” przebiegają treningi 4 Kantemirowskiej dywizji pancernej gwardii, która prezentuje nowe systemy uzbrojenia na Placu Czerwonym.
Hitem tegorocznej defilady mają być bojowe maszyny 2S38 uzbrojone w przeciwlotnicze moduły „Derywacja-PWO” o kalibrze 57 mm. Ponadto udział wezmą bwp „Kurganiec” z nowymi modułami „Epocha” i zmodernizowane bwp-2M z przedziałami bojowymi „Bierieżok”.

- reklama -

Z wcześniejszych informacji bmpd.com wynika, że korporacja „Urałwagonzawod” kończy montaż pierwszej partii seryjnych czołgów T-90M, które są przygotowywane do moskiewskiej defilady.
Komentując decyzję o organizacji rocznicowych obchodów w kryzysowych warunkach, zachodnie agencje podkreślają ryzyko, na jakie Kreml wystawia obywateli. Twardy zamiar przeprowadzenia referendum konstytucyjnego 22 kwietnia i defilady stoją w wyraźnej opozycji do niekontrolowanego skoku zachorowań.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!