INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:58 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezes Glapiński chętny na kolejną kadencję. Oto jego plan na „złoty” biznes

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ogłosił, że ma zamiar ubiegać się o pełnienie swojej funkcji przez następną kadencję. W rozmowie z tygodnikiem “Sieci” zapowiedział też, że w ciągu najbliższych lat będzie chciał zakupić 100 ton złota na rezerwy.

Obecnie w Polsce znajduje się 229 ton tego cennego kruszcu. Na pytanie o ujemne stopy procentowe, prezes NBP odpowiedział tygodnikowi, że “szanse na taki ruch są obecnie bliskie zera”, jednak w przypadku ryzyka “nadmiernej inflacji bądź deflacji” NBP zareaguje.

- reklama -

W opinii Glapińskiego, nasz kraj wychodzi z kryzysu wzmocniony i ekonomicznie wyprzedza już Portugalię i Grecję zbliżając się mocno do Hiszpanii. Jedynym zagrożeniem, zdaniem szefa NBP, może być niska – w porównaniu do potencjału gospodarczego – siła militarna Polski, co jest niekorzystne wobec wzrostu napięcia w świecie.

W tym kontekście, wskazał Adam Glapiński na umowę z USA, która dotyczy budowy sześciu reaktorów jądrowych w Polsce. Wyjaśnił, że “strona polska zapewni infrastrukturę finansową, przy pomocy też NBP, dla 51 proc. koniecznych funduszy, Amerykanie dla 49 proc.”.

Źródło:polsatnews.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx