INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:03 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włochy: w niektórych regionach jedna piąta osób zrezygnowała ze szczepionki

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

W niektórych regionach Włoch 20 procent osób zrezygnowało ze szczepienia preparatem AstraZeneca – powiedział w sobotę rządowy komisarz do spraw kryzysu na tle pandemii generał Francesco Paolo Figliuolo. Tego dnia on sam zaszczepił się brytyjską szczepionką.

Nadzwyczajny komisarz, który jest też odpowiedzialny za kampanię szczepień powiedział, że są regiony w kraju, gdzie odwołano 10 procent zarezerwowanych miejsc i takie, gdzie w ogóle nie miało to miejsca.

- reklama -

Sobota jest drugim dniem wznowienia szczepień AstraZeneką we Włoszech po tym, gdy Europejska Agencja Leków uznała, że to preparat bezpieczny i skuteczny. Tego dnia w wojskowym punkcie medycznym w namiocie zaszczepił się nim zarówno włoski generał sił zbrojnych, jak i szef Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio.

Figliuolo zapowiedział przyspieszenie kampanii szczepień. Według planów rządu od kwietnia ma być szczepionych do pół miliona osób dziennie, także w aptekach i w firmach. Zgłosiło się dotychczas ponad 5 tysięcy aptek i 7 tysięcy zakładów pracy. (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x