INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:27 | piątek | 03.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Polska armia uzbrojona lepiej od Bundeswehry! „Polska wchodzi do ekskluzywnego klubu”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 maja

Prawdziwa Królowa Polski

3 maja Królewski majestat Maryi oddawał zniewolonemu narodowi jego godność. Oddaje ją i dziś, kiedy po latach polityki wstydu mamy czuć zażenowanie z powodu...

Koniecznie przeczytaj

Kupując drony od Turcji, Polska wyprzedzi Niemcy pod względem zdolności bojowych. To również sygnał pod adresem Joe Bidena i Władimira Putina, ocenia Deutsche Welle za „Die Welt”.

– Polska wchodzi do ekskluzywnego klubu – komentuje Ulrike Franke, ekspertka Europejskiej Rady Stosunków Międzynarodowych (ECFR).

- reklama -

Natomiast warszawski korespondent „Die Welt” zwraca uwagę, że Polska będzie po Francji drugim krajem UE mającym na wyposażeniu bezzałogowe samoloty uderzeniowe.

Philipp Fritz ocenia – Prestiż Warszawy w polityce bezpieczeństwa ogromnie wzrośnie – przypominając, że Polska należy do niewielu krajów, które przeznaczają na wojsko 2 proc. PKB i wypełniają zalecenia NATO.

Dzięki zakupowi dronów Polska będzie traktowana przez Francję i Niemcy jako równoprawny partner. Przy tym Niemcy nie dysponują nawet infrastrukturą do użycia bezzałogowych maszyn.

- reklama -

Znaczenie transakcji z Turcją wykracza także poza granice Unii. Ma być sygnałem pod adresem USA, choć Polska jest po Arabii Saudyjskiej najważniejszym importerem amerykańskiej broni.

Warszawa okazuje Bidenowi niezadowolenie, po tym jak zrezygnował z sankcji wymierzonych w gazociąg Nord Stream-2. Inwestycja w turecki sprzęt pokazuje Waszyngtonowi, że Polska może zmienić dostawcę broni.

Zakup dronów jest też sygnałem po adresem Rosji. Polska polityka zbrojeniowa służy odstraszaniu Moskwy i zapobieżeniu wojnie hybrydowej.

- reklama -

Według „Die Welt”, skala transakcji z Turcją świadczy o współpracy planowanej na dłuższą metę. W tym kontekście Deutsche Welle zwraca uwagę, że kraje UE nie dysponują dronami własnej produkcji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Wpływ człowieka na klimat – niewielki ...

Jacek Frankowski Warszawa, 29 kwietnia 2024 List otwarty w obronie prawa do wyrażania poglądów naukowych Do: prof. Leszka Marksa prof. Krzysztofa Szamałka prof. Szymona Malinowskiego prof....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx