INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:50 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Łaska sowiecka

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Kartka z polskiego kalendarza: niedziela, 15 kwietnia 1956 roku

Piotr Szubarczyk

- reklama -

Powojenna władza sowiecka w Polsce co jakiś czas ogłaszała „amnestię” dla „przestępców politycznych”, czyli dla polskich patriotów…

Jedną z nich datowano na niedzielę 15 kwietnia 1956 roku, a 27 kwietnia wprowadzono w życie.

Dla Polaków, świadomych niesuwerennego bytu narodu po wojnie, „amnestia” dla walczących o niepodległy byt państwa była sama w sobie upokarzająca i kuriozalna. To z tego powodu wielu żołnierzy „wyklętych” nie chciało z tych „amnestii” korzystać, nie ujawniało się. Woleli umierać w walce. Uważali, że obca, zbrodnicza władza nie ma moralnego prawa „rozliczania” Polaków z ich przywiązania do Ojczyzny i udzielania „łaski” w zamian za posłuszeństwo!

- reklama -

12 września 1945 roku kpt. Stanisław Sojczyński „Warszyc” – jeden z najwybitniejszych dowódców partyzantki antysowieckiej – pisał, że „czerwoni uzurpatorzy” nie powinni sobie wyobrażać, że „będą nas wprowadzać w prawa obywatelskie przez amnestie i łaskawe wybaczanie”! Jest to „katastrofalne pomieszanie pojęć”. No bo za co czerwoni chcą „amnestionować” żołnierzy “wyklętych”? „Za krew przelaną dla Ojczyzny, za odniesione rany, za ofiary z żyć naszych, za cierpienie i poniewierkę dla Polski”?

„Amnestii” z roku 1956 nadano wielki rozgłos, wpisano ją w tzw. „przemiany popaździernikowe”, a wielu historyków zupełnie poważnie twierdzi do dziś, że „po Październiku w Polsce nastąpiły zasadnicze zmiany”. „Zasadniczą zmianą” byłoby odzyskanie suwerenności! „Po Październiku” nic takiego nie nastąpiło, zmieniły się tylko metody zniewalania. Już nie trzeba było ubeckich lochów, bo „władza ludowa” opanowała sytuację. Mogła sobie pozwolić na „demokratyzację”. Kiedy jednak trzeba było zabijać – zabijała! Jeszcze w latach 80. (bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko, księża Stefan Niedzielak, Stanisław Suchowolec, Sylwester Zych i inni)!

„Amnestię” zastosowano jeszcze raz po Okrągłym Stole. Za „przestępstwa” polityczne w okresie stanu wojennego, który był nielegalny!

Tablica na murze więzienia mokotowskiego poświęcona jest rodakom „zamęczonym za świętą Sprawę”. „Amnestia” komunistyczna nie objęła nawet ich grobów, ukrytych dołów, których ciągle szukamy.
- reklama -

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx