INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:18 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Już w kwietniu koniec covidowych paszportów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Jeszcze w kwietniu paszporty covidowe w Polsce mają zostać zniesione. To oznacza także zniesienie ostatnich limitów i obostrzeń, których i tak nikt nie przestrzega? Kiedy zniesienie testów?

Najpierw miało ich nie być. Potem miały być dobrowolne i właściwie pro forma, potem okazało się, że bez nich nie ma możliwości podróżowania, a poza granicami Polski choćby wejścia do restauracji, sklepu czy komunikacji publicznej. Paszporty covidowe, potwierdzające przyjęcie szczepionki na Covid-19. Okazuje się, że wkrótce znikną.

- reklama -

Już w kwietniu

Jeszcze niedawno opinię publiczną do białości rozpalił spór o obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia czy propozycje zmian w prawie, pozwalające pracodawcy na zmuszanie pracowników do dobrowolnych szczepień. Teraz minister zdrowia Adam Niedzielski przyznaje, że już w najbliższym czasie „na dobre” pożegnamy się z paszportami covidowymi.

Ministra zapytano, czy w związku z coraz mniejszą dzienną liczbą odnotowywanych zakażeń możliwe jest ograniczenie funkcjonowania tzw. paszportów covidowych. – Są wyraźne wskazania, że to jest instrument, który wygasa. Powoli się z nim żegnamy – odpowiedział Adam Niedzielski. Poinformował, że w resorcie trwają analizy prawne w związku z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. – Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – oświadczył.

- reklama -

Bunt

Warto wspomnieć, że zdaniem „ekspertów” epidemia miała trwać, dopóki nie zaszczepi się 95 proc. społeczeństwa. W Polsce zaszczepiła się niespełna połowa, a w tej licznie większość poprzestała na maksymalnie dwóch dawkach. Społeczeństwo jawnie zbuntowało się przeciwko segregacji sanitarnej, a rząd sam przyznał, że w sprawie szczepień „doszedł do ściany” i żadne prośby, namowy ani groźby już nie działały.

Niedzielski zaznaczył, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii jest równoznaczna utrzymaniem stanu zagrożenia epidemicznego. Pandemia (jak zwykle) ma wrócić po wakacjach.  – Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany. I z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny – dodał minister zdrowia.

- reklama -

Porównanie

Przy okazji Niedzielski porównał Polskę z znacznie lepiej „wyszczepionymi” Niemcami. Obecnie w Niemczech dziennie jest 200-300 tys. nowych przypadków zakażeń. W „niewyszczepionej” Polsce, do której przybyło blisko 3 mln w większości niewyszczepionych uchodźców z Ukrainy – znacznie mniej. W zasadzie tak mało, że media przestały już te dane podawać. Skąd taka różnica. Niedzielski znalazł proste wyjaśnienie. – U nas jest zupełnie inny poziom odporności społecznej, która jest łączną kategorią, patrząc na szczepienia i liczbę osób, które przechorowały. Myślę, że pod względem tego parametru jesteśmy bezpieczniejsi – wytłumaczył.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx