INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:17 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

40 tys. ludzi na ulicach! Niemcy protestują przeciwko epidemicznym obostrzeniom

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

40 tys. Niemców przeszło w największej demonstracji przeciwko epidemicznym obostrzeniom. To największy z dotychczasowych protestów u naszych zachodnich sąsiadów.

Tysiące Niemców przeszło w weekend ulicami Berlina w proteście przeciwko epidemicznej polityce rządu. Bezpośrednim powodem akcji sprzeciwu była decyzja Angeli Merkel o karaniu łamiących obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych grzywną do 50 tys. euro.

Jak szacuje policja, łącznie w sobotnio-niedzielnych demonstracjach wzięło udział ponad 40 tys. osób. Natomiast według inicjatywy Querdenken (Niestandardowe Myślenie), która organizowała przedsięwzięcie, uczestników było nawet ok. 100 tys. Niemców.

- reklama -

W związku z tym, że demonstranci nie otrzymali zgody policji i władz miejskich na przemarsz do utrzymania porządku skierowano 3 tys. policjantów i ciężką technikę specjalną, w tym armatki wodne.

Niezweryfikowane źródła sieciowe przekazały również informację o pojawieniu się na przedmieściach Berlina jednostek Bundeswehry. Miał je tam skierować rząd Angeli Merkel obawiający się amerykańskiego scenariusza zamieszek ulicznych.

Dziennikarze zauważyli wśród demonstrantów ultranacjonalistów, faszystów, lewaków, anarchistów, a także wegan i sympatyków Putina oraz przeciwników sieci G5. Policja początkowo nie interweniowała, koncentrując się na zablokowaniu marszu.

- reklama -

Jednak gdy w stronę sił porządkowych poleciały kamienie i butelki, policjanci przystąpili do rozpraszania demonstrantów i aresztów zadymiarzy. Starcia uliczne trwały z różnym nasileniem całą niedzielę, przybierając na intensywności wieczorem oraz w nocy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Tylko jego brakowało!

Rosja to jednak stan umysłu. Odbudowując imperialną potęgę postanowiła odwołać się do swego najbardziej znanego przywódcy - Józefa Wissarionowicza....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx