INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:27 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda na Westerplatte: To miejsce jest ostrzeżeniem dla świata

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach, które odbyły się o poranku na Westerplatte.

To tutaj 1 września 1939 r. o 4.47 niemiecki pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzał polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte. Ty były pierwsze salwy II wojny światowej.

- reklama -

– 81 lat temu wybuchła II wojna światowa, wybuchła przeciwko Polsce, na skutek ataku hitlerowskich Niemiec. Tutaj na Westerplatte zaatakowano polskich żołnierzy. W Wieluniu niemieccy lotnicy zrzucili bomby na śpiące miasto. Czcimy dziś pamięć naszych poprzedników – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na Westerplatte.

– To miejsce jest wielkim symbolem bohaterstwa żołnierzy, ale dla całego świata jest też przestrogą, co oznacza imperializm, brutalna polityka prowadząca do wojny – mówił prezydent.

– Ostrzeżeniem, aby taka sytuacja i takie wydarzenia nigdy się nie powtórzyły, te, które pociągnęły za sobą tragedie narodów, miliony ludzi, którzy polegli lub zostali zamordowani, pociągnęły za sobą Holokaust – dodał Andrzej Duda.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx