INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:13 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda na Westerplatte: To miejsce jest ostrzeżeniem dla świata

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach, które odbyły się o poranku na Westerplatte.

To tutaj 1 września 1939 r. o 4.47 niemiecki pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzał polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte. Ty były pierwsze salwy II wojny światowej.

- reklama -

– 81 lat temu wybuchła II wojna światowa, wybuchła przeciwko Polsce, na skutek ataku hitlerowskich Niemiec. Tutaj na Westerplatte zaatakowano polskich żołnierzy. W Wieluniu niemieccy lotnicy zrzucili bomby na śpiące miasto. Czcimy dziś pamięć naszych poprzedników – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na Westerplatte.

– To miejsce jest wielkim symbolem bohaterstwa żołnierzy, ale dla całego świata jest też przestrogą, co oznacza imperializm, brutalna polityka prowadząca do wojny – mówił prezydent.

– Ostrzeżeniem, aby taka sytuacja i takie wydarzenia nigdy się nie powtórzyły, te, które pociągnęły za sobą tragedie narodów, miliony ludzi, którzy polegli lub zostali zamordowani, pociągnęły za sobą Holokaust – dodał Andrzej Duda.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x